Mega dofinansowanie na remont dróg

Mega dofinansowanie na remont dróg

w Gospodarka

Za ponad 2 500 000 złotych Głuszyca wyremontuje ulice: Listopada, Ogrodową, Piastowską i łącznik do ulicy Kolejowej. To największe dofinansowanie na remont dróg w powiecie wałbrzyskim.

Wniosek o dofinansowanie, jaki gmina złożyła we wrześniu w ramach tzw. schetynówek, czyli Programu Wieloletniego pod nazwą "Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011", zakwalifikował się do dofinansowania w wysokości aż ponad 1 200 000 złotych. Jest to najwyższa kwota, jaka została na ten cel przydzielona w naszym powiecie. Cały remont będzie kosztował ponad 2 500 000 złotych. W ramach realizacji zadania wyremontowane zostaną ulice: Listopada, Ogrodowa, Piastowska i łącznik do ulicy Kolejowej. Położone będą nowe nawierzchnie, wybudowane chodniki oraz wykonane nowe oznaczenie, dzięki czemu zwiększy się komfort jazdy kierowców i bezpieczeństwo pieszych.

– Ogromnie się cieszę, że nasze zabiegania o remonty tych ulic przyniosły skutek. Kwota, jaka zostanie na przydzielona, gwarantuje wykonanie remontu na najwyższym poziomie -zapowiada Wojciech Durak, burmistrz Głuszycy i dodaje: – Będzie to największy i najdroższy remont dróg w historii gminy Głuszyca. Gmina dołoży do niego ponad 1 200 000 złotych, które będę chciał zarezerwować w przyszłorocznym budżecie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top