Metamorfoza Górnika

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli koszykarze Górnika Wałbrzych. Biało – niebiescy pokonali na wyjeździe walczący o utrzymanie się w I lidze Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno.

To był udany rewanż za porażkę w Wałbrzychu, gdzie Górnik przegrał 56:86. mecz rozpoczął się od prowadzenia biało – niebieskich, którzy już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie 11 punktową przewagę. W tej części gry dobra partie obok Sterengi rozegrał Józefowicz, który trafił za linii 6,25m. Kolejna odsłona to pogoń gospodarzy. Na szczęście mądrze rozgrywane akcje i wysoka skuteczność kapitana Górnika pozwoliły zawodnikom Delikatesów odrobić tylko dwa oczka. Po zmianie stron koszykarze z Krosna rzucili się do ataku. W pewnym momencie zbliżyli się do wałbrzyszan już na cztery punkty. Celnie wykonywane osobiste przez Buczyniaka i Jakóbczyka pozwoliły jednak utrzymać wciąż bezpieczna przewagę, która na koniec trzeciej kwarty wyniosła ponownie 11 punktów (60:49). W ostatniej odsłonie ciężar gry wziął na siebie Sterenga. Po raz kolejny udowodnił dlaczego jest najlepszym zawodnikiem w lidze. Wspomagany przez cały zespół, dowiózł ciężko wypracowaną przewagę do końca. Kolejna, czwarta wygrana z rzędu stała się faktem. MOSiR Krosno – Górnik Wałbrzych 62:83 (10:21, 20:18, 19:21, 13:23)