Michał podbija światowy racketlon

Michał Szymczak z Wałbrzycha zajął drugie miejsce w turnieju indywidualnym oraz czwarte drużynowo rozegranych w Wiedniu Mistrzostwa Świata w Racketlonie.

Racketlon to dyscyplina w której rywalizuje się w tenisie stołowym, ziemnym, squashu i badmintonie. Na turniejach w Austrii rywalizowali z Michałem czołowi zawodnicy świata. Reprezentujący Polske absolwent Publicznego Gimnazjum nr 7 zajął 2. miejsce w turnieju indywidualnym (kategorie U-16 i U-21) oraz drużynowo 4 miejsce w kategorii U-21. To kolejny sukces wałbrzyszanina. Na osttanich zawodach w Zurichu w kategorii do lat 16 w grze podwójnej Michał grając w parze z Marcinem Nowakiem zdobył brązowy medal. Równolegle do Mistrzostw Świata rozgrywany był turniej w randze Super Serii do lat 16 w Racketlonie. Wówczas Michał w grze pojedynczej zajął 1 miejsce..