Mieszkańcy wybrali kobietę

w Bez kategorii

Sylwia Dąbrowska w pierwszej turze zwycięża wybory w Boguszowie-Gorcach.

W niedzielnych wyborach Sylwia Dąbrowska uzyskała blisko 55% oddanych głosów. Na pełniącego funkcje burmistrza Krzysztofa Kumorka głos oddało niespełna 40% osób, które poszły do urn. Pozostali Roman Ludwiczuk i Marta Cinciała nie przekroczyli nawet 5%.

Wyniku Sylwii Dąbrowskiej pogratulował na swoim profilu Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.- Gratulacje Pani Sylwio! To będzie bez wątpienia dobry czas dla tej pięknej i ważnej dla Aglomeracji Wałbrzyskiej miejscowości. Liczę na owocną współpracę! – napisał na swojej stronie. Zrobił to również jej główny kontrkandydat Krzysztof Kumorek, który równocześnie zaprosił przyszła burmistrz miasta na spotkanie w celu omówienia rozpoczętych inwestycji gminnych oraz wyzwań stojących przed gminą w najbliższym czasie.

Kim jest nowa burmistrz? Od urodzenia mieszka w Boguszowie – Gorcach. Ukończyła Uniwersytet Wrocławski oraz Wyższą Szkołę Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Była między innymi przewodniczącą Rady Miejskiej i przez wiele lat pracowała w Ośrodku Pomocy Społecznej w Boguszowie – Gorcach. Prowadziła także własną działalność gospodarczą. – Angażuję się w różne akcje społeczne i charytatywne, współorganizowałam m.in.: „Podwórkowe podróże dookoła świata”, „Folkową Fiestę” czy „Dni Różowej Wstążki”. Jako radna skutecznie zabiegałam o środki na rozwiązanie najważniejszych problemów mieszkańców Boguszowa – Gorc, m.in.: rewitalizacja miasta i program dotacji na wymianę „kopciuchów”.  Byłam jedną z inicjatorek referendum w sprawie odwołania poprzedniego burmistrza oskarżonego o przyjęcie łapówki.  Uwielbiam aktywnie spędzać czas, jestem miłośniczką zwierząt – napisała w swojej ulotce wyborczej. Zapewniła, że uporządkuje gospodarkę finansową gminy oraz stworzy urząd przyjazny dla obywateli. Zobowiązała się także do przeprowadzenia remontów dróg, mostów oraz chodników gminnych według planu skonsultowanego z mieszkańcami i radnymi oraz wznowieniu starania o budowę obwodnicy.

Fot. (użyczone FB Roman Szełemej)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Bez kategorii

Dobra współpraca

Na zaproszenie dowódcy gen. brygady Dariusz Machula, starosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski, uczestniczył

Święto Miasta

I Festiwal Grubego, zlot motocyjklowy, koncerty, gry i zabawy z animatorami, wręczenie

Starosta u młodzieży

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego uczestniczył w posiedzeniu Młodzieżowej Rady Miasta Szczawna
Go to Top