Mieszkanka Bielawy oskarżona o zabójstwo

Mieszkanka Bielawy oskarżona o zabójstwo

w Region

Prokurator Rejonowy w Dzierżoniowie oskarżył 41-letnią mieszkankę Bielawy – Elżbietę K. o to, że w dniu 09.01.2010r. podczas alkoholowej libacji dokonała zabójstwa swojego znajomego – Grzegorza S., zadając mu dwa ciosy nożyczkami w klatkę piersiową, w następstwie czego doszło do zgonu pokrzywdzonego wskutek wykrwawienia

W wyniku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że krytycznego dnia w godzinach wieczornych oskarżona, jej konkubent, Grzegorz S. oraz trzy inne osoby przebywały w mieszkaniu pokrzywdzonego, gdzie spożywały denaturat, z wyjątkiem samego pokrzywdzonego (co potwierdziły wyniki sekcji zwłok). W trakcie spotkania Grzegorz S. miał zalecać się do oskarżonej i dotykać ją wbrew jej woli. Na skutek takiego zachowania oskarżona chwyciła leżące na stole nożyczki i dwukrotnie dźgnęła pokrzywdzonego w klatkę piersiową. Po chwili mieszkanie opuścili wszyscy uczestnicy libacji, pozostawiając w nim pokrzywdzonego. Grzegorz S. zmarł na skutek wykrwawienia z doznanych ran.

Elżbieta K. przyznała się w śledztwie do zarzuconego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Z uzyskanych opinii biegłych psychiatrów i psychologa wynika, że w chwili czynu była ona w pełni poczytalna.

Oskarżonej grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top