Mineralni E-sports Team z pierwszymi sukcesami

w Sport

Czas pandemii koronawirusa, sprawił, że świat sportu coraz częściej zaczął spoglądać w stron zmagań e-sportowych, organizując różnego rodzaju turnieje online, aby dać zawodnikom i przede wszystkim kibicom namiastkę rywalizacji i możliwość dopingowania swoich zespołów czy zawodników.

Podobna drogą poszedł A-klasowy MKS Szczawno-Zdrój, który z powodu „przestoju” szukał nowych rozwiązań i znalazł je właśnie w e-sporcie. Klub z Uzdrowiska wziął udział w turnieju #eBekstraklasA, którego organizatorem był klub piłkarski z Warszawy PKS Radość, a partnerem znana w całej Polsce firma bukmacherska forBet. W tym turnieju Mineralni rywalizowali na dwóch konsolach PS4 i Xbox One, zajmując ostatecznie 7 i 4 miejsce. Jak mówi Paweł Danielak z MKS-u, zajęcie przez naszego reprezentanta 3 miejsca było bardzo blisko, a walka o podium trwała do ostatniego meczu. Niestety, w związku z gorszym bilansem bezpośrednich spodniach MKS zajął ostatecznie 4 miejsce w swoim pierwszym e-sportowym turnieju. Ponad miesięczna rywalizacja na wirtualnych boiskach, transmisje na żywo i spore zainteresowanie ze strony kibiców sprawiły, że MKS zaczął poważniej myśleć o pójściu tą drogą. Powstała nieoficjalna sekcja Mineralni E-sports Team, którą nadzoruje Paweł Danielak, a MKS zgłosił się do kolejnego turnieju. Tym razem ranga turnieju była nieco wyższa, bowiem Mineralni jako jedyny klub z polski zagrali w Mistrzostwach Europy Drużyn Polonijnych w grę FIFA 20 które tym razem zorganizował polonijny klub The Eagle Football Club z Arkiem Jargieło na czele, który występuje na co dzień na angielskich boiskach. Reprezentantem MKS-u podobnie jak w turnieju #eBekstraklasA był Tobiasz Skura, który zdążył pokazać się z bardzo dobrej strony i zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Od pierwszych spotkań na Mistrzostwach widać było, że Tobiasz prezentuje wysoki poziom i wiadome było, że włączy się on w walkę o podium. Z meczu na mecz Tobiasz odprawiał z kwitkiem i bagażem bramek kolejnego przeciwnika i stało się jasne, że podium dla MKS-u Szczawno-Zdrój stanie się faktem. Do końca Mistrzostw nie było wiadomo tylko, które miejsce zajmą Mineralni, bowiem zarówno Tobiasz, jak i jego rywal z drużyny Manchester Polonia FC przed ostatnią kolejka mieli komplet punktów i o końcowym triumfie zadecydowało bezpośrednie spotkanie pomiędzy obiema drużynami. Po zaciętej rywalizacji w pierwszym meczu, który Tobiasz wygrał 3:2, w kolejnym reprezentant Mineralnych nie dał już szans rywalowi wygrywając 4:1 i całe spotkanie 7:3. Tym sposobem MKS Szczawno-Zdrój został Mistrzem Europy Drużyn Polonijnych na konsoli Xbox One, odnosząc swój pierwszy sukces na boiskach e-sportowych. W nagrodę dojdzie do pojedynku zawodnika MKS-u z Reprezentantem Polski Gracjanem „elpolako” Gołębiewskim, który na co dzień reprezentuje barwy Arki Gdynia.

Mineralni E-sports Team cały czas się rozwijają oraz biorą udział w turniejach i meczach sparingowych, aby zaznaczyć swoją obecność na e-sportowej mapie polski. W barwach Mineralnych oprócz Tobiasza występują: Bartosz „Chlodzik” Chłód, Krzysztof „KaDe” Duma, Adrian „Aduch” Bogucki i Marcin „Klebusiek” Kleban. Poza tym tworzona jest drużyna 11 zawodników, na tzw. Wirtualne Kluby, którzy będą mogli w przyszłości rywalizować w jednej z dostępnych lig. W meczach sparingowych Mineralni zagrali już z Górnikiem Wałbrzych, Polonia Środa E-sports, FC Wütend Hummel Greifenhagen, Orange Squad odnosząc 3 zwycięstwa i doznając jednej porażki. Indywidualnie Bartosz „Chlodzik” Chłód zakwalifikował się jako jeden z 8 zawodników z całej polski do finału turnieju #ePucharKibica” organizowanego przez PZPN eFutbol.  Już niedługo przyjdzie mu powalczyć o końcowy triumf w tych rozgrywkach, co z pewnością było by sporą promocją dla szczawieńskiego klubu. O tym, co dzieje się w sekcji możecie dowiedzieć się na Facebooku pod adresem www.facebook.com/MineralniEsportsTeam na którego gorąco zapraszamy. Paweł Danielak z sekcji Mineralni E-sports Team zachęca też lokalne firmy do wsparcia tej inicjatywy, która ma w Polsce bardzo duże grono odbiorców. Mineralni chcieliby przede wszystkim startować w płatnych turniejach, czy też rozbudować social media. Jak mówi Paweł Danielak, gdyby się udało pozyskać 2-3 sponsorów, to moglibyśmy zrobić kilka wyników, o których było by głośno, nie tylko w lokalnych mediach. Wiemy bowiem, jak się promować, a e-sport jest w tym momencie najlepszym nośnikiem reklamy. W ten sport inwestują już duże firmy, bo wiedzą, jaką ogromną rzeszę fanów i potencjalnych klientów niesie za sobą wirtualna rywalizacja. Szczawno-Zdrój ma szansę zaistnieć na e-sportowej mapie polski i mamy nadzieję, że właśnie się tak stanie za sprawą Mineralni E-sports Team.

(Paweł Danielak)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top