Minister w urzędzie

w Gospodarka/Powiat

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone było spotkanie z wiceminister Iwoną Machałek, które odbyło się  w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Zmianie ulegnie min. ustawa o wspieraniu zatrudnienia, zatrudnianiu cudzoziemców, ustawa o obsłudze w systemie teleinformatycznym umów dotyczących zatrudnienia, ustawa o Agencji ds. młodzieży. W świetle proponowanych zmian urzędy pracy powinny kojarzyć się  z nowoczesną i przyjazną instytucją przygotowaną do udzielania profesjonalnej pomocy osobom szukającym pracy i pracodawcom. Najważniejsze propozycje zmian przygotowane przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii dotyczą: cyfryzacji procesów obsługi klientów urzędów pracy (z zachowaniem praw osób wykluczonych cyfrowo),usprawnienia oraz poprawy jakości i efektywności działań podejmowanych przez urzędy pracy, aktywizacji osób biernych zawodowo , uproszczenia warunków nabywania statusu bezrobotnego, zmniejszenia biurokracji.

Zmienią się również zasady obsługi klientów. Składką na ubezpieczenie zdrowotne zajmował się będzie ZUS, a nie jak do tej pory urząd pracy. Dzięki tej zmianie w urzędach będą rejestrowały się osoby rzeczywiście potrzebujące pomocy publicznych służb zatrudnienia. Skorzystają na tych zmianach również pracodawcy, którzy uzyskają możliwość poszukiwania pracowników wśród zmotywowanych kandydatów do pracy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,
Go to Top