Miss idzie na wojnę

Miss idzie na wojnę

w Aktualności

Miss Polonia Dolnego Śląska 2011 r. została rudowłosa wrocławianka, Katarzyna Grochala. Do kolejnego etapu przeszły też, jako pierwsza i druga wicemiss, Katarzyna Stadnicka i Katarzyna Englard. Ale za prawdziwą bohaterkę tegorocznych zmagań o koronę najpiękniejszej, można uznać 18-letnią mieszkankę niewielkiego Modlęcina, Julitę Kuriatę. O to, co oznacza w jej życiu udział w konkursie i dlaczego chce iść z karabinem na prawdziwą wojnę, zapytała najładniejszą mieszkankę Modlęcina Barbara Szeligowska.

– Dotarłaś do finału wyborów regionalnych, ale tym razem nie zdobyłaś żadnych laurów. Nie żałujesz decyzji o udziale w wyborach Miss Polonia?

– Nie, nie żałuję, bo ten konkurs sprawił że uwierzyłam w siebie. Wcześniej byłam pełna kompleksów, teraz czuję, że się z nich wyleczyłam.

– Czy takie zajęcia, związane z korzystaniem z urody, np. modelka, udział w reklamach, hostessa, odpowiadają ci, mogłabyś się tym zajmować?

– Tak, teraz już wiem, że polubiłabym taką pracę. Dlatego zdecydowanie wezmę udział w następnych castingach Miss Polonia, jeśli zostanę zakwalifikowana.

– A jakie są twoje plany, jeśli pominąć wybory miss?

– Teraz chodzę do liceum, w przyszłym roku zdaję maturę. Po maturze chciałabym zdawać do Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu, a potem pójść do wojska.

– Do wojska? Przecież to oznacza, że mogliby cię wysłać na wojnę?

– Uważam, że mam duszę patrioty, co wyniosłam z domu. Mój tata zawsze marzył, żeby zostać pilotem, ale zdrowie mu nie pozwoliło. Ja do latania za bardzo się nie palę, dlatego postanowiłam pójść w innym kierunku, ale w tej samej branży.

– Czyli co chciałabyś robić?

– No… walczyć!

– Tak naprawdę, z karabinem?

– Oczywiście! Nie interesuje mnie praca za biurkiem. Jest nudna.

– I jak trzeba będzie pójść na wojnę, to pójdziesz?

– Tak.

– A wybory miss? Przyjdziesz w mundurze?

– Poproszę przełożonych o urlop i przyjdę.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top