Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim

w Czarny Bór/Powiat

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Członka Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego Mirosława Potapowicza, Wójta Gminy Czarny Bór i Członka Zarządu Polskiego Związku Biathlonu Adama Góreckiego oraz trenerów UKN Melafir Czarny Bór: Jerzego Szydy i Roberta Szczepaniaka. W konferencji udział wzięli także zawodnicy UKN Melafir Czarny Bór: Julia Tomasiak oraz Kamil Wodziak. Organizatorami zawodów są:  Polski Związek Biathlonu, UKN Melafir Czarny Bór, Gmina Czarny Bór.

Tematem konferencji były  zaplanowane  w dniach 27-30 czerwca Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. Impreza ta podobnie jak rok temu odbędzie się na stadionie Melafiru w Czarnym Borze. Będzie to druga impreza zaliczana do klasyfikacji generalnej „Celuj w Igrzyska – Lato 2022”. Wydarzenie rozpocznie się treningami oficjalnymi w poniedziałek 27 czerwca. W następnych trzech dniach rywalizacja toczyć się będzie w biegu indywidualnym, sprincie oraz mass starcie i sztafecie.  Medale przyznawane będą w pięciu kategoriach wiekowych – od seniora po młodzika młodszego.  Podczas oficjalnego otwarcia zawodów 28 czerwca o godz. 11:45 w Czarnym Borze zostanie również oficjalnie uruchomiona nowa  strzelnica.  Rok temu po tytuły mistrzowskie sięgali Monika Hojnisz-Staręga (indywidualny, sprint, mass start), Grzegorz Guzik (indywidualny), Konrad Badacz (sprint) oraz Andrzej Nędza-Kubiniec (mass start).

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Jednogłośnie za

Wójt gminy Czarny Bór Adam Górecki  jednogłośnie otrzymał od rady gminy wotum

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki
Go to Top