Młody Isański najlepszy w swojej grupie

Młody Isański najlepszy w swojej grupie

w Sport

Pierwsze i czwarte miejsce w kategorii 50 ccm dla dzieci w wieku 5-9 lat w mini zużlu zajęli zawodnicy WSM Chełmiec – Rycerzyki, podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Po raz pierwszy zawody mini żużlowe zawitały do Gdańska. Już na treningach okazało się, że tor od razu przypadł do gustu naszym małym zawodnikom. Konfiguracja toru i nawierzchnia sprawiły, że od pierwszych okrążeń chłopcy zaczęli jechać na maksimum swoich możliwości. Bardzo dobrze w zawodach zaprezentował się Jakub Isański, który na swoje 4 biegi wygrał aż 3 z nich zajmując ostatecznie w turnieju I miejsce. Bardzo dużą szansę na II miejsce w turnieju miał nasz zawodnik Jakub Piątek. W swoim ostatnim biegu jadąc na drugiej pozycji, przypuścił atak na zawodnika z Wawrowa, jednak podczas ryzykownego, ale odważnego manewru Kuba wywrócił się ostatecznie zajmując IV miejsce w zawodach. Tutaj niestety dał znać o sobie brak doświadczenia. Wystarczyło, żeby Jakub dojechał na II pozycji i zająłby ostatecznie II miejsce w turnieju, ale wola walki wzięła górę nad strategią. Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: Oliver Zabrzeski – VI miejsce, Oskar Pawłowicz VII miejsce, Jakub Kalousek VIII miejsce.

Ostatecznie po II rundach nasi zawodnicy Jakub Isański i Jakub Piątek w klasyfikacji generalnej zajmują ex aequo I miejsce. Na II miejscu plasuje się Jacek Fajfer z klubu GUKS Wawrów, a na III nasz kolejny zawodnik Oskar Pawłowicz. To stawia nas w dobrej sytuacji i pozwala na komfort psychiczny przed kolejną rundą Mistrzostw Polski w Rybniku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top