Młodzicy Baszty z Gryfem

Zawsze sporą przyjemność sprawia nam informowanie o sukcesach najmłodszych wałbrzyskich sportowców. Tym razem na wiele ciepłych słów zasłużyli młodzicy Baszty Wałbrzych, którzy zwyciężyli w I turnieju z serii Gryf Cup.

Osiem drużyn, w tym ekipa Marka Figurskiego, stanęło na starcie zawodów w Witoszowie Dolnym. Swój udział w zmaganiach wałbrzyszanie rozpoczęli od eliminacyjnych wygranych z Gryfem I Świdnica 3:0, Cukrownikiem Pszenno 12:0 oraz Zjednoczonymi Żarów 7:2. W półfinale los przydzielił nam drugi zespół Gryfa, ale i tym razem lepsza okazała się Baszta, która zwyciężyła 4:2. Finał rozpoczął się co prawda od bramki zawodnika LKS-u Bystrzyca Górna, jednak kolejne dwa gole należały już do naszych, którzy ostatecznie wygrali 2:1 i zasłużenie stanęli na najwyższym stopniu podium. -To już dwudziesty turniej, w którym Igor Lewandowski zdobył tytuł króla strzelców lub najlepszego zawodnika turnieju- cieszył się Figurski. Obok niego pan Marek zwrócił również uwagę na jedyną zawodniczkę turnieju – Aleksandrę Ziberek z Baszty, która zapisała się w pamięci uczestników między innymi pięknym golem zdobytym bezpośrednio z rzutu wolnego.

Baszta: Marcin Bikowski, Damian Charyk, Filip Ruszkiewicz, Jakub Muzyk, Igor Lewandowski, Oskar Wiśniewski, Aleksandra Zibeker. Trener: Marek Figurski

Klasyfikacja końcowa1. UKS Baszta Wałbrzych 2. LKS Bystrzyca Górna3. Gryf I Świdnica4. Gryf II Świdnica5. Karolina Jaworzyna Śląska6. Zjednoczeni Żarów7. Cukrownik Pszenno8. Polonia Świdnica