Mo-Bruk kolejna odsłona

Mo-Bruk kolejna odsłona

w Aktualności

– W mojej ocenie istnieje duże prawdopodobieństwo możliwości popełnienia przestępstwa. Materiały, z którymi się zapoznałem są przerażające. Można to nawet nazwać skandalem. Dlatego zdecydowałem się złożyć doniesienie do prokuratury – mówi Janusz Bartkiewicz, emerytowany policjant. Sprawa dotyczy składowiska odpadów firmy Mo-Bruk oraz kontrolujący wysypisko Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

 

 

 

Krzysztof Paciepnik, radny powiatu wałbrzyskiego i Janusz Bartkiewicz, emerytowany policjant, a obecnie wiceprezes Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej „Obywatel" złożyli zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Doniesienie dotyczy sprawy składowiska odpadów firmy „Mo – Bruk".

– Materiały, z którymi się zapoznałem są przerażające. Można to nawet nazwać skandalem – mówi wprost Bartkiewicz. – W mojej ocenie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Wałbrzychu nie dopełnił obowiązków wynikających z ustawy. Konkretnie chodzi o monitorowanie i kontrolowanie tego wysypiska – zaznacza były policjant. Wspólnie z Krzysztofem Paciepnikiem zapewniają, że zgromadzili dużo dokumentów w tej sprawie. – Do części z nich nikt nie ma dostępu, bo nagle zniknęły – mówi Bartkiewicz. Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska przesłali do prokuratora generalnego. Chcą bowiem, aby sprawę zbadała prokuratura spoza Dolnego Śląska. – To po to, by uniknąć podejrzeń, że ktoś może nie być obiektywny – podkreślą Bartkiewicz i Paciepnik.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top