Moja EKOojczyzna

Moja EKOojczyzna

w Region

Przez 17 dni badali jakość wody, powietrza i gleby korzystając z pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu „Moja EKOjczyzna". W środę, 25 listopada br. w SSM w Lubachowie odbyła się konferencja podsumowująca akcję edukacyjną, z udziałem partnerów, nauczycieli i uczniów.

Była to już II edycja projektu zorganizowana przez gminę Świdnica, która uzyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w kwocie blisko 21 tys. zł. Współorganizatorem było Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie. Projekt skierowany był do uczniów z terenu gminy Świdnica i miał na celu podniesienie świadomości ekologicznej, promowanie postawy i aktywności ekologicznej oraz współdziałanie młodego pokolenia z instytucjami na co dzień stykającymi się z problemem ochrony środowiska.

W Akcji Edukacyjnej wzięło udział 26 nauczycieli oraz ponad 300 uczniów z VI klas szkół podstawowych i I klas szkół gimnazjalnych z terenu gminy Świdnica. W ciągu 17 dni zorganizowane zostały 3 trzydniowe cykle dla szkół podstawowych oraz 4 dwudniowe cykle dla szkół gimnazjalnych. W trakcie wycieczek i warsztatów ekologicznych uczniowie odwiedzili: elektrownię wodną w Lubachowie, oczyszczalnię ścieków w Krzyżowej, Przedsiębiorstwo Utylizacji Odpadów w Świdnicy, Stację Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa w Świdnicy, szkółkę leśną w Bojanicach oraz wzięli udział w warsztatach w Rezerwacie Przyrody Jeziorko Daisy i w Domu Ogrodnika w Krzyżowej – mówi Agnieszka Wójcik, kierownik Działu Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Świdnica.

Podczas warsztatów, odbywających się na terenie schroniska, uczniowie korzystali z pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu m.in.: walizek Eko-Badacza z przyborami i odczynnikami, uniwersalnych zestawów szkolnych do badań jakości wody, powietrza i gleby, mikroskopów, czerpaków na wodę, łopatek, pasków wskaźnikowych pH, kolb stożkowych, zlewek laboratoryjnych, próbówek, szalek petriego, które pomogły w przygotowywaniu raportu dotyczącego stanu powietrza, wody i gleby w gminie Świdnica. Również efektem prac w ramach Akcji Edukacyjnej „Moja EKOjczyzna" są makiety zbiorników wodnych stworzone przez uczniów szkół podstawowych oraz kalendarze na rok 2016 ze zdjęciami wykonanymi przez gimnazjalistów, podczas zajęć terenowych. Dodatkowo podczas konferencji przedstawiciele gimnazjów zaprezentowali 3 prezentacje multimedialne z wynikami badań dokonanymi podczas Akcji Edukacyjnej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top