Moja mama 2012: Zwycięzcy nagrodzeni

Moja mama 2012: Zwycięzcy nagrodzeni

w Aktualności

Czterdziestu młodych artystów odebrało nagrody za zwycięstwo w Konkursie Plastyczno-Literackim Moja Mama 2012.

To już szósta edycja konkursu, którego adresatami są uczniowie szkół podstawowych i specjalnych z powiatów wałbrzyskiego i świdnickiego. – Rozwijanie twórczej wyobraźni dziecka i umiejętności wyrażania swoich uczuć poprzez sztukę oraz integracja uczniów z różnych środowisk, w tym osób niepełnosprawnych, stanowią fundamentalne cele tego konkursu – mówi poseł na Sejm RP, Izabela Katarzyna Mrzygłocka, która wraz z Publiczną Szkołą Podstawową Specjalną nr 10 i Publicznym Specjalnym Gimnazjum nr 10 w Wałbrzychu organizuje konkurs. – Jako jurorka mogłam zapoznać się ze wszystkimi konkursowymi pracami i jestem przekonana, że te cele osiągnęliśmy. Wszystkim artystom należą się ogromne gratulacje za talent i twórczą wyobraźnię.Organizacja „Mojej Mamy 2012″ nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów, którymi są firmy: Tauron Dystrybucja S. A., Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Alba Dony Śląsk Sp. z o. o., Tesco, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria S. A. oraz Ronal. Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmiało „To i owo na sportowo…czyli ja i moja mama aktywnie spędzamy czas!". Kto przedstawił je najlepiej? Poniżej pełna lista zwycięzców:

Kategoria – uczniowie klas 0-I (prace plastyczne) :

I miejsce – Wiktoria Boś, lat 7, kl. O, Integracyjne Przedszkole Samorządowe Nr 17

z Oddziałami Specjalnymi w Wałbrzychu, opiekun – Urszula Skibicka

II miejsce – Aleksandra Bartoszewska, lat 5, kl. O, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6

w Boguszowie – Gorcach, opiekun – Katarzyna Stępień

III miejsce – Zuzanna Szewczak, kl. I, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu, opiekun – Joanna Brzezińska

WYRÓŻNIENIA:

– Karol Pachota – lat 7, kl. O, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 23 w Wałbrzychu, opiekun -Ewa Ojdowska

– Magdalena Rudownik – lat 5, kl. O, Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy Śląskiej, opiekun – Wioletta Gotowiecka-Kamocka

– Julia Woźnik – kl. I, Szkoła Podstawowa w Czarnym Borze, Filia w Witkowie, opiekun –

Małgorzata Lewandowska

– Julia Michalak – lat 6, kl. O, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 w Wałbrzychu, opiekun -Ilona Kalina

– Milena Beniowska – lat 6, kl. I, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu, opiekun – Ewa Pietraszko

Kategoria- uczniowie klas II- III ( prace plastyczne) :

I miejsce – Aleksandra Rudownik – kl. II, Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy, opiekun –

Małgorzata Pałamarz

II miejsce – Aleksandra Wolfram – lat 8 , kl. II, Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy, opiekun – Łucja Puczko

III miejsce – Agata Byra – lat 8, kl. II, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu, opiekun- Ewa Pietraszko

WYRÓŻNIENIA:

– Amelia Mroczkowska – kl. II, Szkoła Podstawowa nr 4 w Świebodzicach, opiekun- Justyna Mania

– Julia Nowak – lat8 , kl. II , Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie Zdrój, opiekun-Izabella Paruch

– Julia Długoszewska – kl. III, Szkoła Podstawowa nr28 w Wałbrzychu, opiekun- Beata Detyna- Bujak

– Anna Biel – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu, opiekun- Beata Detyna- Bujak

– Katarzyna Rogoża – kl. II, Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu, opiekun- Ewa Michalska

Kategoria uczniowie kl. IV- VI ( prace literackie, poezja) :

WIERSZ: (EXAEQUO):

– Nikola Kubis – lat 11, kl. V, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Wałbrzychu, opiekun-Dorota Satora

– Piotr Dżuryk – lat 12, kl.VI, Niepubliczna Szkoła Podstawowa ŚSO "Bliżej Dziecka"

w Świdnicy, opiekun-Bogumiła Chołko

– Martyna Maciejewska – kl. IV, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Wałbrzychu, opiekun-Magdalena Suchomska

WYRÓŻNIENIA:

– Martyna Frejnagel – kl.VI, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu, opiekun-Grażyna Jankość

– Wiktoria Moczurad – lat13, kl.VI, Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej im. Jana Pawła II w Wirach- Gmina Marcinowice, opiekun – Ewa Janiak

– Dominika Gwóźdź – kl. V, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu, opiekun -Edyta Bober

– Amelia Kowal, lat11, kl. IV, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu, opiekun-Bożena Bednarska

PROZA:

I miejsce – Julia Kowalik – lat 10, kl. IV, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu, opiekun – Daniela Budziacka

II miejsce – Konrad Marcjan – lat10, kl. IV, Szkoła Podstawowa w Zastrużu, opiekun-Małgorzata Kluska

III miejsce – Weronika Żywczak – lat13, kl.VI , Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Sokołowsku, opiekun – Katarzyna Hawrot

WYRÓŻNIENIA:

– Julia Limanówka – kl. IV ,Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu, opiekun – Anetta Bartoszyńska

– Karol Kałuża – lat13, kl.VI, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Strzegomiu, opiekun – Agnieszka Kupczyk- Nowicka

– Aleksandra Pawłowska – lat12, kl.VI , Szkoła Podstawowa nr 1 w Głuszycy Górnej, opiekun – Jolanta Smarz

– Sylwia Andrzejczak – lat13, kl.VI, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Boguszowie Gorcach, opiekun – Agnieszka Błażuka

Kategoria – uczniowie szkół specjalnych (prace plastyczne i literackie):

WIERSZ:

I miejsce – Krzysztof Góralik – lat 12, kl. III, Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu- Szkoła Podstawowa nr 7, opiekun – Marta Gos, Joanna Dejnaka

PRACE PLASTYCZNE:

I miejsce – Jakub Lewicki – lat 9, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu, opiekun – Ewa Pietraszko

II miejsce – Patrycja Wiącek – lat 7, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu, opiekun – Ewa Pietraszko

III miejsce – Filip Murawski – lat 10, kl. II, Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Wałbrzychu, opiekun – Grażyna Kozmowska

WYRÓŻNIENIA:

– Daniela Sypek – lat 8, kl.0, Integracyjne Przedszkole Samorządowe Nr 17 z Oddziałami Specjalnymi w Wałbrzychu, opiekun – Urszula Skibicka

– Justyna Rzepecka – lat 18, Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy, opiekun – Klara Pawłowska

– Mateusz Staroń – lat12, kl. III, Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu, opiekun – Joanna Dejnaka

– Alina Solarek – kl. III, Publiczne Gimnazjum Specjalne nr 10 w Wałbrzychu, opiekun – Marzena Błaszczyk

NAGRODY ZA POMYSŁ:

Angelika Chochol – lat 13, kl.VI, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu, opiekun- Edyta Bober

Wiktoria Krzyżańska – lat 11, kl. IV, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu, opiekun- Bożena Bednarska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Runmageddon Wałbrzych

Ostatni weekend września na Dolnym Śląsku przebiegnie pod znakiem ekstremalnych wrażeń, a

Kolejny Dom Pomocy Społecznej

Gmina Wałbrzych pozyskała środki unijne na realizację kolejnego przedsięwzięcia zwiększającego dostęp do

Rozpoczęli naukę

W szkołach na terenie powiatu wałbrzyskiego odbyły się uroczyste apele inaugurujące rok

XV Święto Pieroga

Gmina Czarny Bór, po raz 15, będzie organizatorem znanego w regionie konkursu
Go to Top