MTB Marathon w Głuszycy

MTB Marathon w Głuszycy

w Sport

Blisko 800 osób zmagało się w MTB Marathonie, najtrudniejszym jednodniowym wyjściu kolarzy górskich w Polsce.

Na najdłuższej 83 kilometrowej trasie Giga wystartowało 76 uczestników, wśród których byli też zawodnicy z Sudety MTB Challenge, jakiego dwa etapy (29 i 30 lipca) miały miejsce na terenie Głuszycy. Później na trasy MTB ruszyło kolejnych 602 zawodników, z których aż 479 wybrało odcinek Mega, liczący 63 km. Na trasę Mini, liczącą 18 km, pojechało 123 zawodników. – Głuszyca ma świetne trasy rowerowe, jakich praktycznie nie ma nigdzie indziej w Polsce – mówi Grzegorz Golonko z firmy G&G Promotion, organizator MTB Marathon. – Poza tym wyścig dla zawodników stanowi spore wzywanie, bo jest najcięższym maratonem w Polsce. Trudniejszego w naszym kraju nie ma – dodaje. Najwyższym punktem maratonu była Wielka Sowa, a przewyższenia na trasie wynosiły 3060 m. – Jest to jedyny jednodniowy maraton, w którym zawodnicy przejeżdżają aż km w pionie – wyjaśnia Golonko. Co więcej, zawodnicy przez daną trasę przejeżdżają tylko raz, brak rud jest już trzyletnim standardem w tym maratonie. ,,Chłopcy zostają w domu, mężczyźni startują w Głuszycy" – tak o maratonie mówi się wśród uczestników, którzy wyścig oceniają jako jeden z najlepszych w Polce, i mimo że na trasa Giga jest dość ciężka do przejechania, już deklarują chęć startu w przyszłym roku. W maratonie wzięli udział m.in. Czesi, Litwini, Estończycy, choć najwięcej było Polaków, także głuszyczanie, a wśród nich Robert Duława (Mega), Grzegorz Kuliński (Mini), Macuda Mateusz (Mini), Robert Krok (Giga), Kacper Kierat (Mega).

Na dystansie Giga zwyciężyli odpowiednio w kategoriach wiekowych: Tomasz Stawiarz (M1), Adrian Brzózka (M2), Marek Galiński (M3), Jacek Brzózka (M4), Marek Witkiewicz (M5), Mirosław Sokołowski (M6); Katarzyna Laskowska (K2), Justyna Frączek (K3), Ludmila Damkova (K4). Laureaci dystansu Mega: Łukasz Pihulak (M2), Albert Blejzyk (M3), Petr Šimera (M4), Józef Szpakowski (M5), Henryk Straszak (M6); Ania Tomica (K2), Petra Tlamková (K2), Justyna Dzięcioł (K3), Edyta Swat (K4). Zwycięzcy trasy Mini: Piotr Jeżewski (M1), Grzegorz Borycki (M2), Krzysztof Grzegorzewski (M3); Aleksandra Podgórska (K1), Gizela Rakowska (K2), Dominika Bąkowska (K3).

– Cieszymy się, że nasze trasy są tak wysoko oceniane, zarówno przez zawodników, jak i organizatorów. Na co dzień obserwujemy, że coraz więcej, zarówno głuszyczan, jak i osób przyjezdnych, korzysta z głuszyckich tras MTB, uważając je za ciekawe pod względem i krajobrazowym i nawierzchniowym – podsumowuje Tomasz Gromala, wiceburmistrz Głuszycy.

Przypomnijmy, że gluszyckie trasy MTB zostały nominowane w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu ,,Polska Pięknieje. 7 Cudów Funduszy Europejskich" organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz TVP.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Udany występ

Mateusz Ropiak zwycięża Puchar Polski w zapasach. Jakub Miś z brązowym medalem.

Silni Razem

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” dołącza do grona sponsorów koszykarskiego Górnika Trans.eu

Zagrali dla Tomka

Przyjaciele i znajomi Tomka „Zombiego”, kibica Górnika Wałbrzych udowodnili, że w walce

Wyścig o czapkę śliwek

Z trzema 5–kilometrowymi  pętlami, wiodącymi głównie po leśnych ścieżkach, zmierzyli się uczestnicy

Pamięci Janusza Kuliga

Walim rajdami stoi. Tę prawdę znają wszyscy miłośnicy sportów samochodowych. Nasze Walimskie
Go to Top