Na odpoczynek jeszcze poczekają

Na odpoczynek jeszcze poczekają

w Sport

Mowa o piłkarzach Górnika Wałbrzych, którzy choć w miniony weekend zakończyli tegoroczne zmagania, to jednak dopiero w przyszłym tygodniu rozpoczną przerwę świąteczną. Na boisko powrócą tuż po Nowym Roku, a w ramach przygotowań zagrają z naprawdę atrakcyjnymi rywalami, w tym Górnikiem Łęczna, przedstawicielem T-mobile Ekstraklasy.

Aż do 11 grudnia wałbrzyszanie będą w cyklu treningowym, choć ostatni mecz rozegrali w minioną sobotę, kiedy to pokonali Limanovię Limanowa 1:0, dzięki czemu opuścili ostatnie miejsce w tabeli II ligi. Rozpoczęcie przerwy świątecznej nie oznacza jednak całkowitego rozbratu z futbolem, gdyż każdy z graczy otrzyma rozpiskę indywidualnych treningów przygotowanych przez trenera Jerzego Cyraka. Tuż po Nowym Roku biało-niebiescy powrócą do zajęć, w tym na początku przygotowań przejdą specjalistyczne badania. Zaledwie kilkanaście dni później naszych czeka pierwszy sparing, w którym zmierzą się z niezwykle atrakcyjnym przeciwnikiem, czyli wspomnianym Górnikiem Łęczna, który na obiektach Aqua-Zdroju szykować będzie formę do odsłony rewanżowej Ekstraklasy. Kolejni przeciwnicy prezentują się zresztą równie interesująco, gdyż chłopcy Cyraka zmierzą się z I-ligowcami, a więc: Zagłębiem Lubin, Miedzią Legnica oraz GKS-em Katowice.

Niestety, na razie trudno powiedzieć czy w składzie Górnika dojdzie do jakichkolwiek zmian personalnych. – Jeśli chodzi o zmiany w składzie, to nasza sytuacja jest chyba najgorszą w lidze. W sprawie ewentualnych wzmocnień będę rozmawiał z zarządem i dopiero wtedy ustalimy pewne kwestie. W minionym tygodniu mieliśmy testy, które miały wyłonić utalentowanych graczy z regionu, jednak żaden z zawodników nie jest tym, który mógłby wzmocnić nasz zespół. Będziemy poszukiwać dalej. Czy będzie nas stać na poszukiwania poza Dolny Śląsk, to się okaże, choć będzie bardzo trudno- poinformował szkoleniowiec wałbrzyszan.

Sparingpartnerzy Górnika:

14 stycznia: Górnik Łęczna

27 stycznia: Nielba Wągrowiec

4 lutego: Zagłębie Sosnowiec

11 lutego: Zagłębie Lubin

14 lutego: Miedź Legnica

18 lutego: GKS Katowice

21 lutego: Chrobry Głogów

28 lutego: Karkonosze Jelenia Góra

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Runmageddon Wałbrzych

Ostatni weekend września na Dolnym Śląsku przebiegnie pod znakiem ekstremalnych wrażeń, a
Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Go to Top