Najlepiej wychodzą im zwycięstwa

Tenisiści MKS-u Szczawno-Zdrój robią to, co najlepiej potrafią, czyli wygrywają. Tylko w miniony weekend wystąpili w trzech turniejach, które wzbogaciły ich konto o kilka ważnych sukcesów.

Do Legnicy, gdzie rozegrano turniej HOTK Serii 1 „Sinet Cup” młodziczek do lat 14, udały się trzy przedstawicielki klubu z uzdrowiska, a mianowicie Natalia Sławińska, Alicja Topolewska oraz Nikola Okopniak. Z tej grupy najwyżej rozstawiona została Nikola, która też jako jedyna znalazła się najlepszej „czwórce” zawodów. W pojedynku o wejście do finału Okopniak trafiła na Małgorzatę Stępień (numer 4), którą pokonała 6:4, 6:4. Jeszcze bardziej zacięty był mecz o 1. miejsce. Podopieczna Roberta Kosińskiego dała z siebie praktycznie wszystko, ale w końcowym rozrachunku musiała uznać wyższość Izabeli Kunat, turniejowej „jedynki”, z którą przegrała 6:4, 6:7, 4:6.

Tymczasem w Chorzowie rywalizowały nieco młodsze tenisistki, bo skrzatki, w tym Klaudia Słomiana ze Szczawna-Zdroju. Nasza jedynaczka spisała się nad wyraz dobrze. Po wygraniu spotkań w grupie przeszła do fazy finałowej, w której zakończyła walkę na najniższym stopniu podium. Najstarsza we wspomnianym gronie – Aleksandra Rojek rywalizowała dla odmiany w Poznaniu. Okazją był udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorek. Również i w tej kategorii wiekowej mamy się czym, a raczej kim poszczycić. Ola zwyciężyła Ewę Morkowską 6:1, 6:1, następnie Alicję Zduniak 7:6, 6:1 oraz Paulinę Rystecką 7:6 i 6:2, co wystarczyło, aby zająć 1. miejsce w zawodach.