Najlepiej wychodzą im zwycięstwa

Najlepiej wychodzą im zwycięstwa

w Sport

Tenisiści MKS-u Szczawno-Zdrój robią to, co najlepiej potrafią, czyli wygrywają. Tylko w miniony weekend wystąpili w trzech turniejach, które wzbogaciły ich konto o kilka ważnych sukcesów.

Do Legnicy, gdzie rozegrano turniej HOTK Serii 1 „Sinet Cup” młodziczek do lat 14, udały się trzy przedstawicielki klubu z uzdrowiska, a mianowicie Natalia Sławińska, Alicja Topolewska oraz Nikola Okopniak. Z tej grupy najwyżej rozstawiona została Nikola, która też jako jedyna znalazła się najlepszej „czwórce” zawodów. W pojedynku o wejście do finału Okopniak trafiła na Małgorzatę Stępień (numer 4), którą pokonała 6:4, 6:4. Jeszcze bardziej zacięty był mecz o 1. miejsce. Podopieczna Roberta Kosińskiego dała z siebie praktycznie wszystko, ale w końcowym rozrachunku musiała uznać wyższość Izabeli Kunat, turniejowej „jedynki”, z którą przegrała 6:4, 6:7, 4:6.

Tymczasem w Chorzowie rywalizowały nieco młodsze tenisistki, bo skrzatki, w tym Klaudia Słomiana ze Szczawna-Zdroju. Nasza jedynaczka spisała się nad wyraz dobrze. Po wygraniu spotkań w grupie przeszła do fazy finałowej, w której zakończyła walkę na najniższym stopniu podium. Najstarsza we wspomnianym gronie – Aleksandra Rojek rywalizowała dla odmiany w Poznaniu. Okazją był udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorek. Również i w tej kategorii wiekowej mamy się czym, a raczej kim poszczycić. Ola zwyciężyła Ewę Morkowską 6:1, 6:1, następnie Alicję Zduniak 7:6, 6:1 oraz Paulinę Rystecką 7:6 i 6:2, co wystarczyło, aby zająć 1. miejsce w zawodach.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top