Najnowoczesniejszy ośrodek w Polsce

Najnowoczesniejszy ośrodek w Polsce

w Region

Zakończył się trzeci i zarazem ostatni etap jednej z najważniejszych inwestycji Samorządu Województwa Dolnośląskiego, jaką była „Rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu". Ostatnim etapem była budowa i wyposażenie ośrodka w infrastrukturę sportowo- rehabilitacyjną.

Z basenu, sali gimnastycznej, siłowni oraz boiska wielofunkcyjnego i do piłki nożnej mogą już korzystać podopieczni ośrodka. Dzięki poczynionej inwestycji, placówka przy Kamiennogórskiej zaliczana jest obecnie do najnowocześniejszych w kraju. Prace inwestycyjne rozpoczęły się jeszcze w 1997 roku i podzielone były na następujące etapy:

I etap – zrealizowany w latach 1997 – 2003, w jego ramach wybudowano obiekt, w którym obecnie znajdują się: szkoła podstawowa, gimnazjum, sale rehabilitacyjne, biblioteka, część internatu, kuchnia z jadalnią, administracja oraz na zewnątrz – trafostacja z przyłączami zewnętrznymi. Realizacja etapu wyniosła 22 061 650,50 zł (środki w całości pochodziły z budżetu Województwa Dolnośląskiego).

II etap zrealizowany w latach 2006-2008, w jego ramach wybudowano budynek, w którym mieści się szkoła zawodowa, liceum, technikum, łącznik z mieszczącym się studiem nagrań i pracownią realizacji dźwięku oraz internat ze świetlicą dydaktyczną i pracownią informatyczną. Realizacja etapu wyniosła 13 414 836,84 zł, w tym udział budżetu Województwa Dolnośląskiego to 2 130 526 zł.

III etap (obecnie zakończony), realizowany był od III kw. 2009 r., w jego ramach wybudowano infrastrukturę sportowo-rehabilitacyjną, na którą składają się część wewnętrzna, w skład której weszła: dwukondygnacyjna część basenowa (tory 25 metrowe), sala gimnastyczna przeznaczona na 24 osoby, zaplecze socjalno-szatniowe, siłownia oraz pomieszczenia magazynowe i gospodarcze oraz część zewnętrzna, w skład której weszło: boisko do piłki nożnej 1046,25 m2, bieżnia – 600 m2, obiekt do skoku w dal z trójskokiem-142 m2, obiekt do skoku wzwyż- 212 m2 i wielofunkcyjne boisko- 624 m2. Realizacja trzeciego etapu kosztowała 14 830 854 zł i sfinansowana została ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego (4 894 293 zł) oraz Regionalnego Programu Operacyjnego WD ( 9 936 561 zł). Inżynierem Kontraktu była firma Miasto Projekt Wrocław.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top