Najstarszy na Dolnym Śląsku pierogowy festiwal

w Czarny Bór

Już po raz XVIII, 4 września w Gminie Czarny Bór, odbędzie się Dolnośląski Festiwal Pieroga będący nieodłączną częścią tradycyjnych czarnoborskich Dożynek.

Dożynki Gminno-Powiatowe oraz najstarszy na Dolnym Śląsku Festiwal Pieroga odbędą się już 4 września 2022 r. na stadionie gminnym w Czarnym Borze. Wydarzenie to ze względu na swój niepowtarzalny, tradycyjny charakter, kulinarną rywalizację oraz olbrzymi wybór i różnorodność przepysznych pierogów cieszy się niesłabnącym powodzeniem i rokrocznie przyciąga tłumy amatorów ciasta wypełnionego smakowitym nadzieniem. Czarnoborski Festiwal Pieroga to również konkurs „Na Najsmaczniejsze Pierogi”. W kulinarnej rywalizacji udział wziąć mogą zarówno profesjonalni kucharze, przedstawiciele instytucji, organizacji czy stowarzyszeń jak również ekipy amatorskie.

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z przepisem na danie konkursowe do dnia 2 września 2022 r. na adres mailowy: pierogi@czarny-bor.pl. Ekipę indywidualną można zgłosić w dniu konkursu w biurze zawodów. Na zdobywców I, II i III miejsca czekają dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczestnicy konkursu będą mieć możliwość zaprezentowania umiejętności kulinarnych i sprzedaży pierogów. Regulamin Konkursu dostępny na stronie wwww.ck.czarny-bor.pl. Szczegółowe informacje w siedzibie organizatora Centrum Kultury, ul. Sportowa 43, 58-379 lub tel. 74 84 50 242.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top