Najstarszy na Dolnym Śląsku pierogowy festiwal

w Czarny Bór

Już po raz XVIII, 4 września w Gminie Czarny Bór, odbędzie się Dolnośląski Festiwal Pieroga będący nieodłączną częścią tradycyjnych czarnoborskich Dożynek.

Dożynki Gminno-Powiatowe oraz najstarszy na Dolnym Śląsku Festiwal Pieroga odbędą się już 4 września 2022 r. na stadionie gminnym w Czarnym Borze. Wydarzenie to ze względu na swój niepowtarzalny, tradycyjny charakter, kulinarną rywalizację oraz olbrzymi wybór i różnorodność przepysznych pierogów cieszy się niesłabnącym powodzeniem i rokrocznie przyciąga tłumy amatorów ciasta wypełnionego smakowitym nadzieniem. Czarnoborski Festiwal Pieroga to również konkurs „Na Najsmaczniejsze Pierogi”. W kulinarnej rywalizacji udział wziąć mogą zarówno profesjonalni kucharze, przedstawiciele instytucji, organizacji czy stowarzyszeń jak również ekipy amatorskie.

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z przepisem na danie konkursowe do dnia 2 września 2022 r. na adres mailowy: pierogi@czarny-bor.pl. Ekipę indywidualną można zgłosić w dniu konkursu w biurze zawodów. Na zdobywców I, II i III miejsca czekają dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczestnicy konkursu będą mieć możliwość zaprezentowania umiejętności kulinarnych i sprzedaży pierogów. Regulamin Konkursu dostępny na stronie wwww.ck.czarny-bor.pl. Szczegółowe informacje w siedzibie organizatora Centrum Kultury, ul. Sportowa 43, 58-379 lub tel. 74 84 50 242.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Wakacje z Centrum Kultury

Szaleństwo w Śląskim Wesołym Miasteczku, tańce w Indiańskiej Wiosce, spotkanie z gigantycznymi

Festyn parafialny

Na Boisku Sportowym „Iskry” w Witkowie odbył się XVII Festyn Parafialny z

Wizyta gości

W poszukiwaniu inspiracji bibliotekarze z Podkarpacia zawitali do Biblioteki + Centrum Kultury
Go to Top