Najważniejsi nieobecni

Najważniejsi nieobecni

w Sport

Przed nami bardzo ważny pojedynek z Rozwojem Katowice, a tymczasem z różnych przyczyn w składzie Górnika zabraknie trzech kluczowych graczy. Mowa o Damianie Jaroszewskim, Michale Oświęcimce oraz Grzegorzu Michalaku.

W klasyfikacji II ligi Górnicy zajmują 4. miejsce z przewagą 2 punktów nad naszym sobotnim rywalem. Nie da się jednak ukryć, iż obawiamy się dzisiejszego pojedynku. Niepokoją nas przede wszystkim ostatnie wyniki chłopców Jaworskiego, którzy w trzech meczach nie zdobyli punktu i stracili aż 8 bramek. Martwią szczególnie porażki z niżej notowanymi: Calisią Kalisz (0:3) oraz Ruchem Zdzieszowice (0:3). Zatroskany kibic zauważy zapewne, iż w obu pojedynkach Górnicy nie zdołali pokonać bramkarza rywali. Dzisiaj o gole będzie równie ciężko, gdyż w składzie naszych zabraknie wykartkowanego Michała Oświęcimki oraz walecznego Grzegorza Michalaka. W przypadku tego drugiego niewykluczone jest, iż trener Jaworski nie będzie mógł z niego skorzystać nawet do końca sezonu, gdyż podczas jednego z treningów Michalak doznał kontuzji kolana. To nie koniec problemów szkoleniowca wałbrzyszan. Ze względu na kartki sobotni mecz z Rozwojem zaledwie z trybun obejrzy Damian Jaroszewski, a więc golkiper miejscowych. I kto wie czy to nie największe osłabienie Górników, których wyniki w tak dużym stopniu zależą od dyspozycji „Jogiego".

Na boisku zabraknie Michalaka, Oświęcimki oraz Jaroszewskiego, czas zatem, aby w końcu ciężar gry na swoje barki wzięli i pozytywne role odegrali Wojciech Szuba oraz Marcin Folc, do których w ostatnim czasie było sporo pretensji, i to z jednej strony za kiepską formę, ale z drugiej również i słabe zaangażowanie w walce z kolejnymi rywalami. Zresztą pozostali również wyraźnie obniżyli loty, ale o tym najlepiej świadczą wyniki niedawnych spotkań. Spadek formy błyskawicznie przełożył się na malejącą liczbę kibiców na stadionie przy ulicy Ratuszowej. Aby podreperować frekwencję działacze Górnika zdecydowali, iż bilety na dzisiejszy pojedynek będą dostępne w jednej cenie, a mianowicie 5 zł. Czy to wpłynie na poprawę frekwencji? Częściowo pewnie tak, ale nie wolno zapominać, iż nie ma lepszego magnesu przyciągającego na stadion jak kolejne zwycięstwa ukochanej drużyny. Warto również przypomnieć, iż za czasów trenera Roberta Bubnowicza wałbrzyszanie regularnie wygrywali w Wielką Sobotę. Czy w przypadku trenera Macieja Jaworskiego będzie podobnie? Początek dzisiejszego meczu o godzinie 16.00.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top