Narodowy Dzień Zwycięstwa

w Powiat/Walim

– Nigdy nie możemy zapomnieć  o tamtych wydarzeniach, o liczbie ofiar, o żołnierzach poległych w obronie Ojczyzny – mówili uczestnicy obchodów Narodowego Dnia Zwycięstwa.

W sobotę, 8 maja, w dniu Narodowego Dnia Zwycięstwa wraz z Wojskową Asystą Honorową wystawioną przez żołnierzy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej  im. gen. broni Stanisława Maczka ze Świętoszowa, członkowie Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego, Przewodnicząca Rady, delegacje Gminy Walim, Członkowie Stowarzyszenia 62 Kompanii Specjalnej „Commando” z Bolesławca, Prezes oraz Członek Zarządu Głównego  Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju ze Szczecina oraz kierownicy powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych złożyli kwiaty pod pomnikiem Ofiar Terroru Hitlerowskiego w Walimiu. Przedstawicielem Dowódcy 10 BKPanc gen. bryg. Rafała Kowalika był mjr Tadeusz Szczepański.

To właśnie 8 maja był dniem kapitulacji sił zbrojnych III Rzeszy. Dokument podpisano przed północą z 8 na 9 maja 1945 r. czasu środkowoeuropejskiego, czyli już po północy 9 maja czasu moskiewskiego. Ponieważ nosił on datę 8 maja i przewidywał  wstrzymanie wszelkich operacji sił niemieckich na dzień 8 maja o godzinie 23:01, dla mieszkańców Europy Zachodniej dzień ten jest dniem kapitulacji Niemiec. – Nigdy nie możemy zapomnieć  o tamtych wydarzeniach, o liczbie ofiar, o żołnierzach poległych w obronie Ojczyzny – mówili uczestnicy obchodów Narodowego Dnia Zwycięstwa w Walimiu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Powiat

Bariery w 5 gminach

Na powiatowych drogach ruszyły prace zmierzające do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Powiatowa baza coraz większa

Starosta Krzysztof Kwiatkowski i Marek Masiuk, członek zarządu Powiatu Wałbrzyskiego  odebrali kolejny
Go to Top