Nasi na podium w narciarstwie biegowym

Dużym sukcesem drużyna jedlińskiego gimnazjum zakończyła swój udział w Finale Dolnośląskim Gimnazjady w Narciarstwie Biegowym. Zespół w składzie Mateusz Cichocki, Kamil Grybło, Jacek Nycnerski i Kamil Cichocki ukończył dwudniowe zmagania na doskonałym trzecim miejscu, co jest najlepszym dotychczas wynikiem w historii szkoły.

Rywalizacja podzielona była na dwa dni. W pierwszej kolejności odbyły się biegi indywidualne, a drugiego dnia rywalizowały sztafety. Dystans w obu przypadkach wynosił 3 km, obowiązywała technika klasyczna. W zawodach wzięło udział ponad 40 zawodników i 7 zespołów z Dolnego Śląska. Jedlinianie zaznaczyli również swoją obecność w rywalizacji szkół podstawowych. W grupie ponad 40 zawodników Michał Lubowicz wywalczył 18 miejsce, a Jan Jakacki był 21. Trasa dla szkół podstawowych liczyła 2 km i obowiązywała technika klasyczna. Zmagania odbywały się w Ośrodku Narciarstwa Biegowego, w Szklarskiej Porębie Jakuszycach.