Nie zmarnować szansy

Nie zmarnować szansy

w Sport

W pierwszym meczu barażowym, którego stawką jest prawo do występów w Centralnej Lidze Juniorów, Górnik Wałbrzych pokonał Miedź Legnica 3:1. Środowe zwycięstwo oznacza, iż do wymarzonego awansu do prestiżowych rozgrywek chłopcom Przerywacza brakuje jedynie triumfu nad Śląskiem Wrocław.

Wicemistrz dolnośląskiej ligi juniorów starszych zrobił spory krok na drodze do skupiającej najlepsze zespoły – Centralnej Ligi Juniorów. W pierwszym, rozegranym meczu barażowym nasi pokonali Miedź Legnica 3:1. Do przerwy pojedynek stał pod znakiem przewagi Górników, co udokumentowali zdobyciem dwóch bramek. Wynik otworzył Michał Bartkowiak, który w swoim stylu pociągnął lewą flanką, aby następnie celnie przymierzyć po długim rogu. Co prawda jeszcze w tej odsłonie rywal zdołał doprowadzić do wyrównania, jednak rozpędzeni chłopcy Przerywacza nie zamierzali rezygnować z walki o wygraną i wkrótce za sprawą Damiana Migalskiego po raz drugi pokonali bramkarza legniczan. Po zmianie stron przeciwnik zaczął dyktować warunki rywalizacji, co przełożyło się na groźne okazje pod bramką Gracjana Błaszczyka, ale mądrze broniący się wałbrzyszanie nie dali się zaskoczyć. Co więcej, nasi postawili na szybki kontratak, który przyniósł powodzenie w postaci trzeciego trafienia. W roli głównej po raz drugi wystąpił Bartkowiak, który w pełnym biegu wyprzedził na skrzydle obrońcę, aby następnie celnym uderzeniem wykończyć indywidualną akcję.

Wygrana z Miedzią oznacza, iż do awansu do CLJ wałbrzyszanom brakuje jedynie zwycięstwa nad Śląskiem Wrocław. Powtórka ze środowego scenariusza jest oczywiście w zasięgu naszej ekipy, choć sam trener Piotr Przerywacz hamuje hurraoptymizm swych podopiecznych podkreślając, iż na ewentualne świętowanie przyjdzie jeszcze czas. Najpierw trzeba pokonać rywala ze stolicy Dolnego Śląska, a do decydującego pojedynku obu ekip dojdzie w najbliższą środę o godzinie 17.00 w Świdnicy.

Baraż o awans do Centralnej Ligi JuniorówGórnik Wałbrzych – Miedź Legnica 3:1 (2:1)Bramki: 1:0 Michał Bartkowiak (28), 1:1 Robert Myrta (35), 2:1 Damian Migalski (37), 3:1 Michał Bartkowiak (78)Górnik: Gracjan Błaszczyk, Michał Tytman, Kamil Misiak, Maciej Kwiatkowski, Sebastian Surmaj, Hubert Grędziński, Mateusz Sobiesierski, Marcin Gawlik, Michał Bartkowiak, Dominik Bronisławski, Damian Migalski oraz Kamil Młodziński, Dominik Woźniak. Trener: Piotr Przerywacz

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top