Niespodzianka w Jedlinie-Zdroju

Niespodzianka w Jedlinie-Zdroju

w Sport

Nierówno spisujący się w rozgrywkach klasy okręgowej Zdrój Jedlina-Zdrój w końcu mile zaskoczył swych fanów. W środę podopieczni Radosława Kwiatkowskiego pokonali IV-ligowców ze Świdnicy 3:2, mimo że przegrywali już 0:2. Stawką pojedynku był awans do kolejnej odsłony Pucharu Polski na szczeblu okręgowym.

Choć w lidze jak dotąd piłkarze z uzdrowiska raczej zawodzą, to w Pucharze Polski odprawili kolejną ekipę ze Świdnicy. Kolejną, gdyż po wygraniu z juniorami Polonii Stali Świdnica, w 1/8 finału na szczeblu okręgowym Zdrój rzutem na taśmę okazał się lepszy od wicelidera IV ligi. Sukces chłopców Kwiatkowskiego jest tym cenniejszy, iż po ponad godzinie gry świdniczanie prowadzili w uzdrowisku 2:0. Niezrażeni niekorzystnym wynikiem gospodarze rzucili się do odrabiania strat – w roli głównej wystąpił Bartosz Chabrowski, który w 78 minucie doprowadził do remisu (wcześniej kontaktowego gola zdobył Rafał Lipiński), aby już w doliczonym czasie meczu postawić kropkę nad „i" eliminując tym samym faworyzowaną Polonię Stal. Niestety, w drugim z rozegranych w środę spotkań obyło się bez niespodzianki. Specjalnie użyliśmy słowa „niestety", gdyż rewelacyjnie spisujący się w klasie okręgowej beniaminek z Boguszowa-Gorc nie dał rady innemu beniaminkowi, dla odmiany IV ligi, Victorii Świebodzice. Zespół Macieja Jaworskiego wygrał 1:0, a jedynego gola już w 20 minucie zdobył Paweł Zyl. Pozostałe spotkania, w tym pojedynek z udziałem Górnika Wałbrzych, odbędą się w środę 28 września.

Puchar Polski na szczeblu okręgowym

1/8 finału

Środa – 21 września:

Górnik Gorce – Victoria Świebodzice 0:1 (20)

Bramka: 0:1 Paweł Zyl (20)

Zdrój Jedlina-Zdrój – Polonia-Stal Świdnica 3:2 (0:0)

Bramki dla Zdroju: Rafał Lipiński (71), Bartosz Chabrowski (78, 90+2)

Środa – 28 września, godz. 16:

Włókniarz Kudowa – Victoria Tuszyn, Nysa Kłodzko – Iskra Jaszkowa Dolna, Unia Złoty Stok – Pogoń Duszniki, Piast Nowa Ruda – Bielawianka, Grom Witków – Górnik Wałbrzych, Karolina Jaworzyna Śl. – AKS Strzegom

Plan 1/4 finału

Środa – 5 października:

Włókniarz Kudowa-Zdrój/Victoria Tuszyn – Iskra Jaszkowa Dolna/Nysa Kłodzko

Pogoń Duszniki-Zdrój/Unia Złoty Stok – Piast Nowa Ruda/Bielawianka Bielawa

Zdrój Jedlina-Zdrój – Karolina Jaworzyna Śląska/AKS Strzegom

Victoria Świebodzice – Grom Witków/Górnik Wałbrzych

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top