Nikola Okopniak na podium MP

Teniści KT Szczawno-Zdrój nie dają nam zapomnieć o sobie. Tym razem za sprawą Nikoli Okopniak, która na kortach Legii Warszawa wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 16.

Stolica kraju gościła czołowych polskich tenisistów, uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a więc innymi słowy – Mistrzostw Polski do lat 16. W tym zaszczytnym gronie znalazło się również miejsce dla dwóch przedstawicieli małego, ale niezwykle ambitnego klubu ze Szczawna-Zdroju, który do Warszawy wysłał Nikolę Okopniak oraz Jędrzeja Glinkę. Niestety, mimo że Glinka udanie przebrnął przez turniej eliminacyjny, to swój udział w samych mistrzostwach zakończył już na I rundzie, w której nie dał rady Bartoszowi Pilarczyńskiemu. Znacznie więcej czasu na kortach spędziła za to Okopniak. Co prawda w grze pojedynczej podopieczna Roberta Kosińskiego dotarła do II rundy, ale na tym szczeblu przegrała z Julią Oczachowską, czyli późniejszą finalistką zawodów. Wyjazd do Warszawy nie był jednak czasem straconym dla reprezentantki uzdrowiska. W grze mieszanej, w której wystąpiła w parze z Michałem Wargockim z Wrocławia, Nikola zdobyła bowiem brązowy medal MP. Gdy nasza przedstawicielka podbijała stolicę kraju, jej znacznie młodsi koledzy i koleżanki walczyli w kolejnym turnieju z cyklu Szczawieński Wielki Szlem, który tym razem rozegrano pod nazwą „Wimbledon Szczawno-Zdrój". W sobotę na kortach w uzdrowisku pojawili się gracze z kategorii czerwonej (do lat 8) oraz pomarańczowej (do lat 9). Oba turnieje rozegrano systemem grupowym, który wyłonił późniejszych półfinalistów. W młodszej grupie najlepszy okazał się Szymon Adamczyk (Top Tenis Lubin), który po zaciętym, trzysetowym meczu pokonał swego klubowego kolegę, a zarazem lidera „generalki" – Filipa Kołodzieja. Warto jednak podkreślić, iż wysokie 3. miejsce zajął reprezentant gospodarzy, Mateusz Wałęga, który w pojedynku o najniższy stopień podium odprawił Aleksandrę Janiszewską z AZS-u Wrocław. Jeśli chodzi o 9-latków, to ich zawody zdominował Krzysztof Szubert z AZS-u Wrocław, który w klasyfikacji końcowej turnieju wyprzedził Mateusza Muchę oraz Zofię Gruźlewską (oboje Top Team Legnica). W niedzielę przyszedł czas na rozgrywki w kategorii zielonej – do 10 lat. Z racji sporej liczby uczestników turniej podzielono osobno na zawody dziewcząt oraz chłopców. W rywalizacji płci pięknej zwyciężyła Aleksandra Mrzygłód z Dzierżoniowa, która w finale pokonała Julię Hoffman z KT Szczawno-Zdrój. Za nimi uplasowały się Emma Palus z Wrocławia oraz Aleksandra Kronenberg z Dzierżoniowa. Równie emocjonująco przedstawiały się zmagania chłopców. W półfinale Kacper Ponitka z Ostrowa Wielkopolskiego, czyli turniejowa „1", pokonał Krystiana Pniewskiego ze Świdnicy, natomiast rozstawiony z numerem „2" – Kornel Kolek z Jeleniej Góry nie dały rady Filipowi Kosińskiemu. Wygrana tenisisty z uzdrowiska jest tym cenniejsza, iż Kolek prowadził już 5:2, a dodatkowo miał 2 piłki meczowe. Ostatecznie 1. miejsce w turnieju przypadło Ponitce, przed Kosińskim oraz Pniewskim.