Nominacja dla Toyoty

Nominacja dla Toyoty

w Gospodarka

Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu została nominowana do nagrody „Dolnośląski Klucz Sukcesu" w kategorii „Dolnośląska firma najlepiej współpracująca ze społecznością lokalną i organizacjami pozarządowymi".

Plebiscyt „Dolnośląski Klucz Sukcesu" organizowany jest od 1997 roku. Jego celem jest promocja osobistości, przedsiębiorstw, organizacji i organów samorządowych, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego regionu Dolnego Śląska. Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę Wyróżnienia, w skład którego wchodzą m.in. Doradca Prezydenta Wrocławia dr Bogdan Cybulski i Sławomir Najnigier, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska.

W sumie w dziewięciu kategoriach nominowanych zostało 35 osób, gmin, inicjatyw i innych podmiotów, które pracują na dobrą reputację Dolnego Śląska. „Szczególną uwagę przywiązujemy do funkcjonowania kandydatów w ich najbliższym otoczeniu. Jest dla nas ważne, czy kandydat spełnia swoje obowiązki publiczne, czy współpracuje z władzami lokalnymi i organizacjami pozarządowymi." – zaznaczył Bogdan Cybulski, Przewodniczący Kapituły Wyróżnienia. Fabryka w Toyoty w Wałbrzychu została zgłoszona do konkursu przez Sudecki Związek Pracodawców w kategorii „Dolnośląska firma najlepiej współpracująca ze społecznością lokalną i organizacjami pozarządowymi" . W ścisłym finale wśród z czterech nominowanych firm najlepsza okazała się Fabryka Mebli „Bodzio".

„Od początku funkcjonowania nasza fabryka poprzez swoje zaangażowanie w akcje i inicjatywy realizowane na terenie Wałbrzycha i okolic pragnie zasłużyć na miano Dobrego Obywatela Społeczności Lokalnej. Nominacja, którą otrzymaliśmy jest potwierdzeniem, że nasze starania są zauważane." – stwierdza Dariusz Banach, Dyrektor ds. Administracyjnych i Personalnych wałbrzyskiej Toyoty.

W tej kategorii Kapituła zwracała uwagę na działalności charytatywną, na rzecz społeczności lokalnej oraz ochronę środowiska naturalnego. Na tym polu fabryka Toyoty w Wałbrzychu jest aktywna w środowisku lokalnym do wielu lat. Toyota razem z partnerami realizuje na terenie Wałbrzycha i okolic własne akcje skierowane do społeczności lokalnej takie jak: Bezpieczny Kierowca – program szkoleń dla kierowców z zakresu bezpiecznego i ekologicznego poruszania się po drodze , Syta Zima – akcja dożywiania dzieci w okresie zimowym czy też Zielony Wałbrzych – program współpracy z mieszkańcami miasta i okolic na rzecz ekologii. „Pomoc Toyoty nie ogranicza się tylko do przekazania środków pieniężnych ale często polega również na wsparciu merytorycznym – przekazaniu know-how i dzieleniu się dobrymi praktykami" – podkreślił w swoim liście rekomendacyjnym Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. W 2011 roku firma powołała własny Fundusz Toyoty – Dobre Pomysły Zmieniają nasz Świat, który na zasadach konkursu grantowego wspiera najlepsze projekty organizacji non-profit. Na terenie zakładu aktywnie działa program wolontariatu pracowniczego „PoMOC z Toyoty".

W ramach realizacji idei Zielonej fabryki w Zielonym Mieście Toyota podejmuje także systematyczne działania na rzecz zmniejszenia swojego wpływu na środowisko naturalne. Co roku firma poprawia swoje wskaźniki ekologiczne funkcjonującego w zakładzie systemu zarządzania środowiskowego według normy ISO 14001. Przykładem jest m.in. program zero odpadów na składowiska, w ramach którego blisko 100% odpadów jest powtórnie wykorzystywana w procesie, podlega recyclingowi lub jest utylizowana.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top