Nowy pomysł na Górnika

Nowy pomysł na Górnika

w Sport

To będzie prawdziwa rewolucja. Spadkowicz z II ligii – Górnik Wałbrzych – planuje postawić nacisk na pracę u podstaw, czyli zajęcia nawet z kilkuletnimi dziećmi.

Najmłodszymi, czyli dziećmi do 7 lat zajmie się Adrian Mrowiec, który po 15 latach powrócił do Górnika, aby wspomóc zespół w walce o III-ligowe punkty, a ponadto objąć grupę skrzatów. Asystentem Mrowca, który posiada licencję UEFA, będzie Jan Rytko. Nieco starszą grupą dzieci, bo 7 i 8-latków przejmie Marcin Morawski, który posiada licencję trenera II klasy. Jego pomocnikiem będzie Dominik Radziemski. Jacek Fojna (licencja UEFA B) szkolić tymczasem będzie dzieci w wieku 9 i 10 lat, a dodatkowo zajmie się juniorami młodszymi. Kolejną grupę, czyli 11 i 12-latków, pod swoje skrzydła weźmie Mirosław Otok, a trampkarzy trenować będzie Marcin Folc. To zresztą nie jedyna odpowiedzialna funkcja byłego napastnika Górnika, który od nowego roku pracować będzie z uczniami klasy sportowej o profilu piłkarskim, która powstanie w Gimnazjum nr 11 przy wsparciu PWSZ Wałbrzych. Do pracy z juniorami starszymi powróci Piotr Przerywacz, który ponadto będzie pomagał odpowiedzialnym za zespół seniorów: Robertowi Bubnowiczowi oraz Marcinowi Morawskiemu.

Nad pracą trenerów czuwać będzie koordynator, którym został Tomasz Idziak. -W najbliższym czasie planujemy rozpocząć bardzo szeroką kampanię, która będzie związana z naborem dzieci. Rozpoczniemy ją już w sierpniu, a będzie ona polegała między innymi na zorganizowaniu spotkań w przedszkolach, a następnie we wrześniu w szkołach podstawowych. Przyjmą one formę warsztatów, treningów, zabaw z piłką, działań, które będą miały na celu przyciągnięcie do klubu jak największej liczby dzieci. Zaczynamy już od dzieci 4, 5 i 6-letnich, po żaków, młodzików i trampkarzy, a kończąc na juniorach starszych. Chcemy również podpisać umowy partnerskie z klubami działającymi w Wałbrzychu, jak i w okolicach. Jesteśmy po rozmowach z kilkoma klubami, tak więc myślę, że niedługo będziemy mogli zamieścić ich nazwy, szyldy, na naszej stronie internetowej, która w najbliższym czasie przejdzie całkowitą metamorfozę- tłumaczył Idziak.

Jak wspomnieliśmy, trener Bubnowicz będzie nie tylko piastował funkcję szkoleniowca III-ligowców, ale przyjął na siebie także obowiązki dyrektora sportowego. Jego rolą będzie dbanie o wymiar sportowy zarówno pierwszej drużyny, jak i w całości szkolenia młodzieży i dzieci w Górniku. Jedną z pierwszych decyzji dyrektora sportowego będzie wysłanie kilku osób na kursy, który pomogą uzupełnić wiedzę trenerską, a także uzyskać odpowiednie certyfikaty. Mowa chociażby o Damianie Jaroszewskim, który poprowadzi szkółkę bramkarską, czy Mirosławie Otoku, który pracować będzie z 11 i 12-letnimi dziećmi.

Dyrektor sportowy to kolejna, ale nie ostatnia nowość, jeśli chodzi o funkcjonowanie klubu. Jak bowiem poinformował prezes Jakacki, powołana została Rada Programowa, na czele której stanął Czesław Grzesiak. -Rada Programowa ma za zadanie wspierać zarówno merytorycznie, jak i swym doświadczeniem zarząd klubu. Mam nadzieję, że pójdzie to w takim kierunku, że dzięki osobom, które będą działały w RP, będzie możliwość lepszego pozyskiwania sponsorów spoza naszej czołówki i Urzędu Miastu, który jest w dalszym ciągu głównym organem finansującym klub- wyjaśnił Jakacki.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top