O krok od medalu

Tuż za podium swój start w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Ziemnym zakończyły dziewczęta MKS-u Szczawno-Zdrój. -Zważywszy na wiek dziewcząt powyższą pozycję należy potraktować jako duży sukces, a zarazem mieć nadzieję, iż dziewczynom uda się za rok powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu, kiedy to świętowały Mistrzostwo Polski do lat 14- powiedział trener Robert Kosiński.

Do stolicy Małopolski trener Kosiński zabrał cztery zawodniczki: Magdalenę Kądzielewską, Paulinę Gatner, Karolinę Szmit oraz Aleksandrę Rojek, a więc zawodniczki znacznie młodsze od swych rywalek, bowiem najmłodsze z tej grupy Kądzielewska oraz Szmit ukończyły 13 rok życia, a najstarsza spośród naszych, Gatner, ma zaledwie 15 lat. Z racji wieku szczawieńskie tenisistki nie mogły zostać rozstawione i w rezultacie już w I rundzie zmierzyły się z jednym z faworytów zawodów, zespołem Return Radom, który w swym składzie ma między innymi doskonałą Aleksandrę Buczyńską, a więc finalistkę ostatniego Turnieju im. Tomaszewskiego w Warszawie. MKS przegrał 2:4, jednak nie można zapominać, iż we wspomnianym pojedynku poważnej i bolesnej kontuzji ramienia doznała Magda Kądzielewska. Po porażce z zespołem z Radomia szczawieńskiej ekipie pozostała walka o brązowy medal. W pierwszym meczu nasze dziewczęta pokonały co prawda Radość Warszawa, jednak w kolejnym spotkaniu musiały uznać wyższość reprezentacji KT Grzegórzecki Kraków i tym samym znalazły się tuż za podium mistrzostw.