Odblaski ratują życie

Odblaski ratują życie

w Region

Odblaski to najprostszy sposób, by zachować bezpieczeństwo na drodze. Wiedzą o tym najmłodsi mieszkańcy gminy, którzy wzięli udział w programie „Odblaskowa Gmina 2015". Bowiem edukacja w najmłodsze pokolenie procentuje, a zdrowie i bezpieczeństwo każdego jest bezcenne.

Od 31 sierpniu 2014 roku, już nie tylko dzieci, ale wszyscy piesi poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są zobowiązani do noszenia elementów odblaskowych. Stąd też Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Świdnicy, w dniach 26 maja do 3 czerwca br. realizował program ,,Odblaskowa Gmina 2015"". – Uczestnicy programu zapoznawani byli z zasadami bezpiecznego zachowania się na drodze, ze szczególnym uwzględnieniem obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zapadnięciu zmroku, poza terenem zabudowanym. O miła atmosferę spotkań dbał Komisarz Lew – maskotka świdnickiej policji – mówi Ewa Burdek, kierownik GOPS.

Tematyczne spotkania z przedstawicielami świdnickiej policji odbywały się w 5 centrach profilaktyczno-sportowych, działających na terenie gminy Świdnica, z których skorzystało blisko 300 dzieci. Łącznie z budżetu gminy na realizację programu „Odblaskowa Gmina 2015" wydano 4 tysiące złotych. – Program Odblaskowa Gmina to nietypowy sposób na poinformowanie najmłodszych mieszkańców gminy Świdnica o nowych przepisach, a także doskonała okazja do przypomnienia lokalnym samorządom o tym, że warto zainwestować w zakup odblasków. Zbliża się czas zasłużonego letniego wypoczynku, a wraz z nim okres wzmożonego poruszania się pieszych po drogach poza terenem zabudowanym. Ostatnie statystyki wskazują, że blisko połowa ofiar w wypadkach drogowych to piesi. Elementy odblaskowe to prosty sposób, by stać się widocznym, a co za tym idzie bezpieczniejszym na drodze. Warto wiedzieć, że w nocy pieszy bez odblasków widziany jest przez kierowcę dopiero z 30 m. – to zazwyczaj zbyt mało, aby zapobiec wypadkowi. Dzięki używaniu odblasków jesteśmy widziani nawet z odległości 130-150 m. Kto jak nie dziecko, które wzięło udział w takich spotkaniach z przedstawicielem policji może przekonać swoich rodziców do stosowania odblasków – dodaje wójt gminy Teresa Mazurek.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top