Odnowili plac zabaw

Odnowili plac zabaw

w Aktualności

Wolontariusze z wałbrzyskiej fabryki Toyoty wraz z rodzinami uczestniczyli w pracach remontowo-porządkowych placu zabaw w Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu.

Na terenie placówki wolontariusze wkopali i napełnili piaskiem wcześniej zakupione przez zakład trzy zamykane piaskownice, wyczyścili i pomalowali ławki, zabezpieczyli preparatem drewniane elementy  placu zabaw oraz wykonali prace porządkowe. Dodatkowo dzieci otrzymały zabawki do piaskownicy zakupione wcześniej przez wolontariuszy. W akcji uczestniczył również Carl Klemm, prezes wałbrzyskiej Toyoty oraz wiceprezes Toru Takeuchi. Po ciężkiej pracy na wszystkich czekała nagroda – kiełbaski i ziemniaki z ogniska. „Możliwość zrobienia czegoś pożytecznego, co da radość dzieciom z domu dziecka i sprawi, że chociaż na chwilę zapomną o trudnych przeżyciach z rodzinnego domu daje nam ogromną satysfakcję.” – stwierdza Sławomir Stasiak, organizator sobotniej akcji i zarazem przewodniczący Klubu Wolontariusza w fabryce Toyoty. – Pracownicy Toyoty już od kilku lat wspierają naszą placówkę organizując różnego rodzaju akcje pomocy – pomagają nam w pracach remontowych i porządkowych, organizują akcje zbierania darów a także zabawy dla naszych wychowanków podczas Dnia Dziecka czy Mikołajek. Jesteśmy im za to wdzięczni, gdyż każda pomoc zarówno materialna jak i w postaci zaangażowania organizacyjnego czy prac wykonanych na terenie placówki jest dla nas nieoceniona – stwierdza Alicja Rogowska-Florczak, dyrektor Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu.

Program Wolontariatu „PoMOC z Toyoty” funkcjonuje na terenie fabryki od 2009 roku. Składa się on z akcji organizowanych przez Klub Wolontariusza, takich jak całoroczna pomoc Domowi Małego Dziecka w Wałbrzychu oraz wsparcia finansowegola indywidualnych projektów pracowników, których do tej pory udało się zrealizować ponad sto. Są to między innymi remonty sal szkolnych i przedszkoli,  rewitalizacja placów zabaw i zielonych skwerów czy też organizacja imprez kulturalnych i sportowych. W programie wzięło udział do tej pory już blisko 300 pracowników fabryki, czyli co 6 zatrudniony.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top