Odwiedzasz groby 1 Listopada? Przeczytaj!

Odwiedzasz groby 1 Listopada? Przeczytaj!

w Aktualności

Wałbrzyskie służby rozpoczęły przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta prowadzi prace porządkowe przy wałbrzyskich nekropoliach. Miejski Zakład Usług Komunalnych, który odpowiada za utrzymanie trzech miejskich cmentarzy przy ul. Moniuszki, ul. Cmentarnej i ul. Żeromskiego informuje, że w tym roku większa będzie liczba toalet i pojemników na śmieci. – Ponadto pracownicy MZUK będą pełnić dyżury na miejskich cmentarzach, udzielając informacji i pomocy mieszkańcom – informują urzędnicy.

1 listopada wzmożona będzie częstotliwość komunikacji miejskiej. Zmianie ulegnie również organizacja ruchu. Szczegóły poniżej.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU OBOWIĄZUJĄCE OD 31.10.2014r. DO 02.11.2014r.

Od 31.10.2014r. do 02.11.2014r. obowiązywać będzie następująca zmiana w organizacji ruchu:

ul. Sikorskiego:

– odcinek między ul. Przemysłową i Moniuszki: na wydzielonych pasach ruchu od skrzyżowania z ul. Przemysłową oraz od skrzyżowania z ul. Moniuszki na skrajnych pasach przy chodnikach zostaną wyznaczone miejsca postojowe.

– odcinek między ul. Skarżyską a skrzyżowaniem z ul. Przemysłową -Beethovena : w porozumieniu z Wykonawcą robót budowlanych na ul. Sikorskiego, zostanie udostępniona zachodnia jezdnia z przeznaczeniem na parking. Po obu stronach jedni zostaną wyznaczone miejsca postojowe, dla ruchu pojazdów samochodowych pozostanie pas środkowy jako jednokierunkowy. Wjazd na parking odbywać się będzie od skrzyżowania z ul. Skarżyską (kierunek Sobięcin) oraz łącznicą prowadzącą od ul. 1 Maja.

Od 1.11.2014r. do 02.11.2014r. obowiązywać będą następujące zmiany w organizacji ruchu

– ul. Przemysłowa: obowiązywać będzie zakaz ruchu z wyłączeniem zaopatrzenia, TAXI i mieszkańców ul. Przemysłowej dla tych pojazdów na

– ul. Przemysłowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od pl. Na Rozdrożu do ul. Sikorskiego,

– obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania, pojazd pozostawiony w godzinach 8.00-18.00 zostanie usunięty na koszt właściciela

– na ul. Przemysłowej przed skrzyżowaniem z ul. Sikorskiego zostanie wprowadzony nakaz jazdy w prawo.

– ul. Pułaskiego :obowiązywać będzie zakaz ruchu w obu kierunkach z wyłączeniem taksówek. Odcinek między cmentarzami będzie trwale wygrodzony, nie będzie możliwy dojazd do Cmentarza przy parafii Św. Barbary od strony ul. Pułaskiego.

– ul. Moniuszki:po stronie byłego Komisariatu, na odcinku od Komisariatu do skrzyżowania z ul. Sikorskiego, zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania, na nieużytkowanym chodniku na ul. Moniuszki oraz na odcinku od skrzyżowania z ul. Południową do skrzyżowania z ulicą Sikorskiego będzie można parkować.

– ul. Wyszyńskiego:na odcinku od skrzyżowania z ul. Piętnastolecia do skrzyżowania z ul. Broniewskiego będzie wprowadzony zakaz zatrzymywania, po stronie Kościoła przy ul. Wyszyńskiego na odcinku od ul. Wrocławskiej do Broniewskiego będzie można parkować.

– ul. Żeromskiego: obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania na odcinku od ul. Chałubińskiego do ul. Bema.

– ul. Wańkowicza: obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania na odcinku od ul. Duboisa do ul. Bema po jednej stronie jedni, po drugiej stronie jezdni zostaną wyznaczone miejsca postojowe.

– ul. Piaskowej : obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania na całej długości drogi. Ulica będzie otwarta dla ruchu do czasu zapewnienia przejezdności. W przypadku wystąpienia utrudnień w ruchu ulica Piaskowa zostanie zamknięta dla ruchu przez Straż Miejską.

– ul. Cmentarna : obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania na całej długości drogi.

– ul. Poznańska : na drodze dojazdowej do cmentarza obowiązywać będzie zakaz ruchu w obu kierunkach z wyłączeniem taksówek.

 

1 listopada autobusy komunikacji miejskiej kursować będą wg rozkładu jazdy ważnego w dni robocze z wyjątkiem linii nr 4, która kursować będzie według specjalnego rozkładu jazdy (zwiększenie liczby kursów). Rozkład jazdy linii nr 4 w załączeniu. O bezpieczeństwo mieszkańców dbać będzie straż miejska, jak i policja.

 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top