Ośrodek Dzikowiec gotowy

Ośrodek Dzikowiec gotowy

w Aktualności

Ponad 9 milionów złotych kosztowała budowa Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego Dzikowiec w Boguszowie Gorcach, który dzisiaj władze gminy zaprezentowały oficjalnie dziennikarzom. Obok obiektu wybudowana została również dwuosobowa kolej krzesełkowa.

Prace rozpoczęły się jeszcze w 2011 roku. Początkowo zbudowano infrastrukturę niezbędną do obsługi krzesełkowej na zboczu góry Dzikowiec w Boguszowie – Gorcach. Zakres obejmował wykonanie systemu naśnieżania wraz z budynkiem pompowni i zbiornikiem oraz zakup ratraka i armatek śnieżnych., budowę monitoringu stoku oraz system kontroli przejść.

W ramach zdania wybudowany został również budynek obsługi ruchu turystycznego. Ma trzy kondygnacje, a jego powierzchnia użytkowa wynosi 500 metrów kwadratowych. W środku znajduje się restauracja, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, a niebawem sklepik z drobnymi pamiątkami. Swoje miejsce będą tez mieć ratownicy GOPR. Na ostatniej kondygnacji powstały trzy pokoje gościnne i jeden apartament. Duża atrakcją jest także znajdująca się na górnej stacji kolei linowej ośrodka wieża widokowa. Ma 20 metrów wysokości i platformę widokową dla turystów, z której rozpościera się z widok na całą okolicę.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top