Ostatni remis w domu

Górnik Wałbrzych zremisował w przedostatnim meczu w sezonie z Elaną Toruń 1:1. Sezon biało – nioebiescy zakończą 12 czerwca w spotkaniu z Turem Turek.

Trener Robert Bubnowicz dał w tym spotkaniu odpocząć kilku podstawowym graczom. Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy po strzale Maciejaka w 17 minucie objęli zasłużone prowadzenie. Pięć minut później był już remis. Bramkę straciliśmy po zamieszaniu w polu karnym. Jeszcze w pierwszej połowie Górnicy mogli wyjść na prowadzenie. Piłka uderzona przez Zinke trafiła jednak w poprzeczkę. Po zmianie stron mecz  nie był tak szybki. Oba zespołu stworzyły po kilka sytuacji podbramkowych, ale wynik nie uległ już zmianie. Za tydzień wałbrzyszanie zagrają ostatnie spotkanie w sezonie. Obecnie zajmują 10 miejsce. W najgorszym wypadku spadną o trzy w dół, co i tak gwarantuje pozostanie w II lidze.