Ostatnia impreza Grand Prix za nami

Robert Kubiak z czasem 19 minut i 4 sekundy wygrał tegoroczny Cross Niepodległości. Najlepszą z kobiet była Barbara Jakubczyk (12:34)

Już 13 lat Wałbrzyscy biegacze świętują dzień 11 listopada na sportowo. W rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na Podzamczu odbywa się Cross Niepodległości, który przyciąga sporą grupę miłośników ruchu na świeżym powietrzu. W tym roku na starcie we wszystkich kategoriach wiekowych stanęło 131 osób w wieku od 1 roku do 83 lat. W porównaniu do ubiegłego roku frekwencja była wyższa o 11 osób. Bardzo dużo emocji dostarczyły biegi dla dzieci, które na dystansach dostosowanych do swojego wieku zacięcie rywalizowały z rówieśnikami. W kategorii OPEN kobiet i mężczyzn na starcie stanęło 75 biegaczy. Dystans 5.5 km jaki został przygotowany dla mężczyzn najszybciej pokonał Robert Kubiak z czasem 19 minut i 4 sekundy. 19 sekund później na metę wbiegł Daniel Jura (19:23) a trzecie miejsce zajął Zdzisław Tomaszewski (19:46). Panie rywalizowały na dystansie 2.7 km, gdzie jako pierwsza linię mety przekroczyła Barbara Jakubczyk (12:34) przed Agnieszką Jankowicz (12:38) i  Magdaleną Waligórą (12:42). 13 Cross Niepodległości był ostatnią imprezą zaliczaną do Grand Prix IDOL 2012. Zostało już tylko podsumowanie sezonu, które tradycyjnie odbędzie się w Sali Maksymiliana Zamku Książ już 23 listopada. Serdecznie zapraszamy wszystkich sportowców i sympatyków biegania na 11 Galę Sportu, na której wręczymy nagrody dla najaktywniejszych sportowców.