Ostatnie spotkanie za 3 punkty

Wygraną 1:0 z GKS Katowice piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych zakończyły tegoroczne spotkania Ekstraligi. Przed przerwą zimową czeka je jeszcze spotkanie 1/8 Pucharu Polski z Medykiem II Konin na wyjeździe.

Pierwsze 45 minut spotkania to wyrównana walka głównie w środku pola. Oba zespoły nie stworzyły dla siebie dogodnych sytuacji strzeleckich. Druga część spotkania rozpoczęła się pod dyktando akademiczek. Ataki na bramkę rywalek przyniosły skutek w 71 minucie. Indywidualną akcją popisała się Zając, która po wejściu w pole karne rywalek odegrała do z Fabovej. Ta nie zmarnowała okazji i precyzyjnym uderzeniem dała nam prowadzenie. Ostatni fragment meczu to próba wywalczenia remisu przez przyjezdne. Dzięki dobrej postawie Sapor udało się dowieźć wygraną do ostatniego gwizdka.