Ostatnie sprawdziany koszykarzy

Za niewiele ponad tydzień koszykarze Górnika Trans.eu TWS-Mazbud rozpoczną walkę o II-ligowe punkty. Nie dziwi zatem duża aktywność wałbrzyszan na polu spotkań sparingowych – tylko w miniony weekend biało-niebiescy trzykrotnie wychodzili na parkiet.

Po serii wyjazdowych spotkań, w których nasi zmierzyli się z Polonią Leszno, KK Oleśnica oraz MKS-em Otmuchów, podopieczni Arkadiusza Chlebdy w końcu wystąpili w Wałbrzychu. W miniony piątek Górnicy podejmowali Doral Zetkama Nysa Kłodzko, a więc beniaminka I ligi. Po wyrównanym początku później do głosu doszli wyżej notowani rywale, którzy z kwarty na kwartę powiększali przewagę. Ostatecznie goście zwyciężyli w Aqua-Zdroju 80:57, a na porażkę miejscowych na pewno spory wpływ miała absencja Rafała Glapińskiego, który co prawda usiadł na ławce, ale ze względu na niedawny zabieg oglądał pojedynku po „cywilnemu”. Uraz wykluczył również z udziału w spotkaniu Marcina Rzeszowskiego.

Dzień po wymagającej potyczce z I-ligowcami wałbrzyszanie udali się do Kątów Wrocławskich, które były gospodarzem Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy. Niestety, już na początek zawodów nasi musieli przełknąć gorzką pigułkę, gdyż w pierwszym meczu ulegli Rawii Rawicz 73:82. W efekcie Górnikom pozostała jedynie walka o najniższy stopień podium, a przeciwnikiem chłopców Chlebdy była występujący w III lidze KKS Siechnice. Pojedynek przyniósł zwycięstwo wałbrzyszan różnicą ponad 20 „oczek”, dzięki czemu nasi zajęli 3. miejsce w turnieju za miejscowymi Polkątami oraz Rawią.

Górnik Trans.eu TWS-Mazbud Wałbrzych – Doral Nysa Zetkama Kłodzko 57:80 (18:19, 13:22, 12:23, 14:16)

Górnik: Piros 12, Niesobski 10, Kołaczyński 8, Obarek 7, Bochenkiewicz 7, Ratajczak 6, Wróbel 4, Kurzepa 2, Jeziorowski 1, Durski