Oszczędny powiat

Oszczędny powiat

w Aktualności

Powiat wałbrzyski po raz kolejny znalazł się wśród najbardziej oszczędnych samorządów w Polsce pod względem wydatków na administrację. Trzecie miejsce na Dolnym Śląsku i szesnaste miejsce w Polsce.

Tak wynika z rankingu najniższych wydatków bieżących na administrację opublikowanym przez tygodnik ,,Wspólnota", który pokazuje ile kosztuje administracja każdego mieszkańca. "Wspólnota" przeprowadziła tę klasyfikację już po raz dziewiąty. W ustaleniu ostatecznej kolejności pod uwagę zawsze bierze się te same kryteria dla wszystkich, a źródłem danych są oficjalne sprawozdania finansowe samorządów. W rankingu najniższych wydatków bieżących na administrację w przeliczeniu na jednego mieszkańca według danych za rok ubiegły, zajęliśmy trzecie miejsce na Dolnym Śląsku tuż za powiatem dzierżoniowskim i oleśnickim. W przypadku Powiatu Wałbrzyskiego wydawane jest 69,61 zł na administrację w przeliczeniu na mieszkańca, w powiecie kłodzkim, który zajmuje dwudzieste pierwsze miejsce w kraju jest to kwota 71,00 zł.

W 2004 roku nasz powiat zajmował sto drugie miejsce w rankingu najniższych wydatków bieżących na administrację w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Od roku 2008 Powiat Wałbrzyski lokuje się w pierwszej dwudziestce powiatów o najniższych wydatkach bieżących na administrację w Polsce. W roku 2011 awansował o jedno miejsce w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia. Z rankingu jasno wynika, że powiaty są oszczędniejsze. Przeciętna wielkość wydatków administracyjnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca w powiatach to kwota poniżej 100 złotych, natomiast w miastach na prawach powiatu to kwota powyżej 250,00 złotych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top