Owoce zamiast słodyczy

Owoce zamiast słodyczy

w Aktualności

Jabłka, banany i pomarańcze, a nie wysokokaloryczne i niezdrowe słodycze – na taki smakołyki mogą liczyć podopieczni świetlicy Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień – Konradów. Dzięki pomocy wolontariuszek, które przekazują placówce kilka razy w tygodniu owoce, dzieci dostają codzienny „zastrzyk" witamin.

– Sam jestem łasuchem, jeśli chodzi o ciasta. Trudno odmówić, gdy ktoś proponuje kawałek jakiegoś wypieku – przyznaje Ryszard Nowak, przewodniczący RWS Biały Kamień – Konradów. – Chętnie włączyłem się jednak w tę akcję i cieszę się, że to właśnie owoce zagościły naszej radzie – dodaje społecznik. Oprócz codziennej porcji owoców, które „funduje" dzieciom RWS, najmłodsi nauczyli się również czym jest zdrowa dieta. W tym celu rozpisany został mini-konkurs plastyczny. Podopieczni świetlicy narysowali zarówno ciężkostrawne dania, jak i pełne witamin i minerałów przysmaki. Owoce trafił do wałbrzyskiego RWS-u dzięki pomocy trzech wolontariuszek, które pracują w sklepie spożywczym. Panie zaoferowały, że kilka razy w tygodniu będą dostarczały do placówki naturalne smakołyki. Dzieci z dzielnicy Biały Kamień mogą liczyć zatem na codzienną dawkę witamin, która rozdawana będzie do końca roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

INVEST-PARK Patriotycznie

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna uświetniła obchody Niepodległości patriotyczną iluminacją swojej siedziby. Budynek

Potrącił dziecko i uciekł

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 21-letniego sprawcę potrącenia 11-letniej dziewczynki na przejściu dla pieszych,

Sensacyjne odkrycie w Książu

Podczas prac pielęgnacyjnych bluszczu porastającego północno-wschodnią elewację Zamku Książ w Wałbrzychu odsłonięte
Go to Top