Panie w świetnej formie

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł beniaminek I ligi kobiet – AZS PWSZ Wałbrzych. W ubiegłą niedzielę podopieczne Marcina Gryki w doskonałym stylu pokonały na wyjeździe MUKS Tomaszów Mazowiecki 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków akademiczek z Wałbrzycha, które już w 9 minucie mogły wyjść na prowadzenie, jednak będąca w dobrej sytuacji Nikola Pełecheta nie trafiła do siatki. Na tym nasze nie poprzestałe, gdyż już po chwili w pole karne dośrodkowała Magda Konopka, do futbolówki dopadła Katarzyna Borkowska, jednak kapitan AZS-u PWSZ źle uderzyła i na strachu rywalek się skończyło. Kolejne fragmenty pierwszej odsłony przyniosły następne, choć i tym razem zmarnowane okazje przyjezdnych. W 27 minucie po strzale z rzutu wolnego o centymetry od szczęścia była Klaudia Miłek, która ponadto w ostatnich sekundach przed przerwą przymierzyła w słupek. Tym samym na półmetku potyczki mieliśmy bezbramkowy remis, który na pewno był korzystnym rozstrzygnięciem dla miejscowych, ale nie dla wałbrzyszanek.

Druga odsłona stała pod znakiem dalszych, ale w końcu skutecznych ataków beniaminka I ligi. Co prawda w 60 minucie znów się nie udało, gdyż mocne uderzenie Nikoli Pełechaty odbiła bramkarza miejscowych, a dobitka Miłek znów zatrzymała się na słupku, jednak w ostatnim kwadransie rozwiązał się worek z bramkami. Do podania z boku Konopki dopadła Miłek, która zapomniała o wcześniejszych nieudanych próbach i wreszcie trafiła do siatki. Nie minęło 180 sekund, a wałbrzyszanki podwyższyły prowadzenie. W roli podającej wystąpiła Daria Pluta, a na listę strzelców po raz drugi wpisała się Miłek. Ostateczny cios akademiczki zadały tuż przed końcem potyczki. W 89 minucie Nikola Wójcik dograła do Pluty, która ustaliła pewne zwycięstwo dziewcząt Gryki.

Najbliższa okazja do odniesienia czwartego zwycięstwa nastąpi w niedzielę. O godzinie 15 AZS PWSZ podejmować będzie KKS Bogdańczowice, którego dorobek to 7 punktów, jednak należy pamiętać, iż nasz rywal ma o jeden mecz rozegrany mniej aniżeli gospodynie. Do spotkania dojdzie na stadionie przy ulicy Ratuszowej.

MUKS Tomaszów Mazowiecki – AZS PWSZ Wałbrzych 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Klaudia Miłek (75), 0:2 Klaudia Miłek (78), 0:3 Daria Pluta (89)

AZS PWSZ: Antończyk – Botor, Iwańczuk (56 Wandolska), Żurawska, Borkowska, Okoń (77 Wójcik), Pełechata (65 D. Pluta), Brzeska, Konopka, Bosacka, Miłek. Trener: Marcin Gryka