Papież pomaga powodzianom

Papież pomaga powodzianom

w Region

Poruszony informacjami o powodzi w Polsce, papież Benedykt XVI przekazał 50 tys. euro na rzecz powodzian. Trafią one do diecezji, które najbardziej ucierpiały. Pieniądze wpłynęły za pośrednictwem Papieskiej Rady „Cor Unum" na konto Episkopatu i zostaną przekazane Caritas Polska.

Bezpośrednią pomoc niosą w zalanych wodą miejscowościach placówki diecezjalne Caritas.

– Caritas Polska wyraża radość i wdzięczność Ojcu Świętemu za dar, jaki otrzymaliśmy za pośrednictwem przewodniczącego Episkopatu – mówi ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska. Dzisiaj na konto tej instytucji charytatywnej wpłynie 50 tys. euro – dar od papieża Benedykta XVI. Jak czytamy w liście „Cor Unum" nadesłanym do Episkopatu, dar ten wyraża bliskość Papieża z poszkodowanymi przez wodę, a także jego ojcowską zachętę i uznanie dla tych, którzy hojnie udzielają im pomocy.

Z krytyczną sytuacją w Polsce związaną z powodzią zapoznała się Papieska Rada „Cor Unum". Instytut Dzieł Religijnych przekazał na konto Konferencji Episkopatu Polski 50 tys. euro. Decyzją przewodniczącego Episkopatu abp. Józefa Michalika, pieniądze te trafią za pośrednictwem Caritas Polska do najbardziej poszkodowanych diecezji. – Niektóre z nich są w stanie krytycznym, bowiem już po raz kolejny doświadczyły tego kataklizmu. Dlatego ten dar Caritas Polska postara się rozdzielić za pośrednictwem dyrektorów diecezjalnych osobom najbardziej potrzebującym – mówi ks. Subocz. Dyrektor Caritas Polska dziękuje za ten dar Papieskiej Radzie „Cor Unum", instytucji charytatywnej Stolicy Apostolskiej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top