Parkowanie w Wałbrzychu coraz droższe

Parkowanie w Wałbrzychu coraz droższe

w Gospodarka

O złotówkę wzrośnie od 1 maja opłata za godzinę parkowania w centrum miasta. Bilet w parkomacie będą musieli również kupić kierowcy zatrzymujący się na ulicach Młynarskiej i Zamkowej.

Opłata za pierwszą godzinę parkowania w I strefie w centrum miasta (na przykład ulica Kościuszki) wzrośnie z 2 do 3 złotych.  Druga godzina będzie kosztować 3,60 złotych, atrzecia – 4,30 zł. Ceny w II strefienie ulegną zmianie. Nie wzrośnie też opłata za pierwsze pół godziny postoju w obu strefach.Płatne miejsca parkingowe pojawią się również na ulicach Młynarskiej i Zamkowej.
Zarządca ulic, a więc Zarząd Dróg i Komunikacji postanowił też dać szansę osobom, które nie zapłaciły za parking, albo zajmowały miejsce dłużej, niż wskazywał zapis na bilecie parkingowym. Osoby, które zgloszą się w siedzibie ZDiK w ciagu dwóch godzin od wystawienia mandatu zamiast 50 złotych mandatu zapłaca tylko 10 zł. Wzrośnie także cena abonamentu dla stałych mieszkańców ulic, na których wyznaczono parkingi. Zamiast 20 zł, trzeba będzie zapłacić 30 złotych. 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top