Piąta wygrana bez straty gola

Piłkarze Górnika śrubują rekord wygranych przed własną publicznością spotkań. Dzisiaj nasi zanotowali piąte zwycięstwo z rzędu bez straty gola – tym razem odprawili ostatnią w tabeli Bystrzycę Kąty Wrocławskie 3:0.

Jeszcze się dobrze zaległy pojedynek z Bystrzycą nie zaczął, a miejscowi prowadzili 1:0. W 3 minucie Sebastian Surmaj popisał się świetnym dośrodkowaniem z narożnika boiska na przeciwległy słupek, gdzie do podania wyskoczył Marcin Orłowski, który głową zgrał piłkę do Damiana Migalskiego, a ten z strzałem z 6 metrów otworzył wynik rywalizacji. Niestety, szybko zdobyte prowadzenie chyba nieco uśpiło wałbrzyszan, którzy zamiast pójść za ciosem spuścili z tonu. Niby podopieczni trenerów Bubnowicza i Morawskiego prowadzili grę, jednak przewaga w polu nie miała przełożenia na okazje podbramkowe. W końcu jednak doczekaliśmy się drugiego trafienia. W 37 minucie Morawski wypuścił na czystą pozycję Orłowskiego, który jednak został nieprzepisowo zatrzymany przez Jakuba Matlaka, bramkarza gości. Po chwili sam poszkodowany pewnie wykorzystał „jedenastkę" i do przerwy Górnicy zasłużenie wygrywali 2:0.

Po zmianie stron obraz rywalizacji niewiele się zmienił, choć niemający nic do stracenia rywale kilka razy groźnie zaatakowali i trzeba uczciwie przyznać, iż bliscy byli kontaktowego gola. Na ataki przyjezdnych Górnicy odpowiedzieli w 62 minucie, kiedy to piłkę przy linii bocznej przejął Migalski, który błyskawicznie znalazł się na linii „16", jednak jego mierzony strzał po długim rogu odbił się od słupka. Tuż przed końcem meczu nasi przypieczętowali pewne zwycięstwo nad autsajderem III ligi. Po wrzutce w pole karne naciskany przez Oświęcimkę golkiper Bystrzycy wypiąstkował piłkę na 15 metr, wprost pod nogi Maksyma Tatuśki, który popisał się pięknym, a przede wszystkim celnym strzałem idealnie w lewe okienko bramki Matlaka.

Górnik Wałbrzych – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 3:0 (2:0)Bramki: 1:0 Damian Migalski (3), 2:0 Marcin Orłowski (37 – rz.k.), 3:0 Maksym Tatuśko (85)Żółte kartki: Oświęcimka, D. Michalak, Orzech – Górnik oraz Deiverson, Gorczyca, Kondracki – Bystrzyca Sędziował: Maciej Dudek – Żagań Widzów: 150Górnik: Jarosiński, D. Michalak, Tyktor, Orzech, Surmaj (76 Krzymiński), Sawicki, Oświęcimka, Rytko (89 Mrowiec), Morawski, Migalski (63 Tatuśko), Orłowski (83 G. Michalak). Trener: Robert Bubnowicz

Tabela III ligi1. Miedź II Legnica 7 17 29:62. Ślęza Wrocław 7 17 16:63. KS Polkowice 7 15 18:84. Górnik Wałbrzych 7 15 12:55. Śląsk II Wrocław 7 14 15:96. Piast Żmigród 7 12 11:107. Zagłębie II Lubin 7 10 12:48. Stilon Gorzów W. 7 10 13:129. Lechia Dzierżoniów 7 10 11:1010. Ilanka Rzepin 7 9 7:911. Piast Karnin 7 9 7:912. Foto-Higiena Gać 7 8 10:1113. Karkonosze J. Góra 7 8 10:1314. Polonia Stal Ś-ca 7 8 10:1015. Formacja Mostki 7 7 13:1516. Budowlani Lubsko 7 3 7:2817. KP Brzeg Dolny 7 3 5:1718. Bystrzyca K. Wr. 7 1 3:23