Pięciu wandali w dwa dni

w 112

W ostatnich dwóch dniach policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali pięciu wandali. Dwóch z nich to 16-latkowie, trzech kolejnych to mężczyźni w wieku od 40 do 65 lat. Czterech ze sprawców odpowie za zniszczenie różnego rodzaju drzwi, a piąty za uszkodzenie ekspresu do kawy w jednym ze sklepów spożywczych. Dorosłym sprawcom przestępstw grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. O losie nieletnich za popełnione czyny karalne zadecyduje natomiast sąd rodzinny.

W środę około godziny 13:30 dzielnicowi pierwszego komisariatu zostali poinformowani, że agresywny mężczyzna demoluje drzwi wejściowe do jednej z przychodni zdrowia w dzielnicy Piaskowa Góra. Mężczyzna m.in. wybił w nich szybę. Straty w mieniu oszacowane zostały na kwotę ponad 500 złotych. Zatrzymany przez mundurowych do sprawy 52-letni wałbrzyszanin usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, za co może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

W czwartek przed południem w wyniku realizacji informacji własnej policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu w miejscu zamieszkania odwiedzili natomiast 16-latka, który 25 grudnia zeszłego roku uszkodził drzwi windy w budynku przy ul. Bukietowej w Wałbrzychu powodując straty w kwocie ponad 700 złotych. Nieletni został przesłuchany w obecności prawnego opiekuna. Sporządzona przez mundurowych dokumentacja trafi teraz do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Wczoraj po godzinie 16:00 policjanci z Boguszowa-Gorc otrzymali natomiast informację o podpaleniu drzwi wejściowych do budynku dworca kolejowego w tej miejscowości. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale uszkodzenia w mieniu wstępnie oszacowane zostały na 600 złotych. Na miejscu okazało się, że sprawcą dewastacji również był 16-latek. Nieletni przyznał się do popełnienia czynu karalnego. O jego losie również zadecyduje sąd rodzinny.

Przed godziną 18:00 – tym razem w ręce funkcjonariuszy zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy – wpadł kolejny sprawca zniszczenia mienia. 65-latek podczas awantury z sąsiadem w jednym z budynków przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu złapał za przedmiot przypominający nogę od krzesła i dwukrotnie uderzył w drzwi wejściowe do jego mieszkania, czym spowodował straty w kwocie 850 złotych. Zatrzymany przyznał się do popełnionego przestępstwa i odpowie przed sądem, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Ostatnie ze zdarzeń związane z dewastacją mienia miało miejsce wczoraj po godzinie 19:00 w Wałbrzychu przy ul. Słowackiego. 40-latek będąc pod wpływem alkoholu wywołał awanturę z ekspedientką sklepu i zrzucił na podłogę ekspres do kawy powodując straty w kwocie kilku tysięcy złotych. Zatrzymany przez funkcjonariuszy prewencji wałbrzyskiej komendy mężczyzna również teraz trafić za popełnione przestępstwo za kraty więzienia na 5 lat.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od 112

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top