Piękny jubileusz

w Powiat/Szczawno Zdrój

Za nami wielki dzień Zespołu Szkół im. Marisi Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju – jubileusz 75-lecia istnienia placówki.

W piątek 21 października 2022 roku cały dzień trwały uroczystości związane z obchodami 75-lecia naszej szkoły. W godzinach porannych odbyła się msza w intencji nauczycieli, pracowników, uczniów i absolwentów. Mszę prowadził ksiądz proboszcz Tomasz Zięba, wikary Krzysztof Frącek oraz gościnnie ksiądz Zbigniew Kulesza, który uczył w naszej szkole w latach 90. I ksiądz Adam Makiel – absolwent naszej szkoły. Część oficjalna rozpoczęła się o godzinie 12.00 w Teatrze Zdrojowym. Dyrektor szkoły Iwona Czech powitała bardzo licznie zgromadzonych na Sali absolwentów i zaproszonych gości. Przeczytała też życzenia nadesłane od osób, które nie mogły uczestniczyć w uroczystościach, ale pragnęły przekazać swoje życzenia dla społeczności „Ceramika”, życzenia pochodziły od Poseł Moniki Wielichowskiej, księdza Infułata Józefa Strugarka, wicemarszałka dolnośląskiego Grzegorza Macko. Piękne życzenia przesłał też na ręce Iwony Czech Maestro Wiesław Ochman oraz Wojciech Sokolnicki. Następnie przemówienie swoje wygłosili zaproszeni goście wyrażając słowa uznania dla dorobku Zespołu Szkół na przestrzeni ponad siedmiu dekad, wyrazili tez przekonanie, że tak szacowna, znana w powiecie placówka będzie święcić swoje triumfy przez kolejne dekady istnienia. Po części oficjalnej i odprowadzeniu sztandaru przez poczet sztandarowy, na scenę weszła orkiestra dęta z Głuszycy zasilana w znacznej mierze przez byłych członków Szkolnej Orkiestry Dętej „Ceramik Band”. Instrumentaliści pod kierownictwem kapelmistrza Eugeniusza Lecia zagrali standardy z ubiegłego wieku. Po występie orkiestry, prowadząca uroczystość Sylwia Wiśniowska-Augustyn zapowiedziała kolejny punkt programu – multimedialną historię szkoły w etapach dekadowych przeplatanych występami uczniów przygotowanych przez Małgorzatę Owczarczak. Na koniec była uczennica szkoły Julia Burnat zaśpiewała piosenkę Maryli Rodowicz „Niech żyje bal”.

W kolejnej części uroczystości, już na terenie szkoły dokonano w obecności wicemarszałka Grzegorza Macko, burmistrza Szczawna-Zdroju Marka Fedoruka i wiceburmistrza Szczawna-Zdroju Marka Ćmikiewicza odsłonięcia tablicy na 75-lecie ZS. Odsłonięcia dokonali uczestnicy tej ceremonii. Ciekawą inicjatywą było zainstalowanie w murach budynku szkolnego Kapsuły Czasu, do której włożono pamiątki dla potomnych: pendrive z historią szkoły, przesłane od współczesnych do potomnych napisane przez dyrektor Iwonę Czech, przesłanie napisane przez starostę wałbrzyskiego, przesłanie napisane przez wicemarszałka Grzegorza Macko oraz przesłanie napisane przez burmistrza Szczawna-Zdroju Marka Fedoruka. Po zainstalowaniu Kapsuły nastąpiło odsłonięcie tablicy informującej o zasadzonym w szkolnym ogrodzie kasztanowcu czerwonym na pamiątkę 75-lecia Zespołu Szkół. Drzewo jest darem od Burmistrza i Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju. Ostatnim punktem programu jubileuszowego było spotkanie Absolwentów z nauczycielami i kolegami z klasy, rocznika w przygotowanych specjalnie na tę okoliczność kawiarenkach stylizowanych na poszczególne dekady istnienia szkoły. Były to chwile niezwykle wzruszające. Wszyscy orzekli, że koniecznie muszą się spotkać po raz kolejny na 80-lecie szkoły, czyli już za pięć lat…

(źródło Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Powiat

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

„Dzikie” dożynki

Sołectwo Czarny Bór zwycięzcą konkursu na najpiękniejszy wieniec powiatowy podczas Dożynek Gminno-

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Wojskowa asysta i sprzęt

Wyjątkowy charakter miały uroczystości upamiętniające 103 rocznicę Bitwy Warszawskiej w powiecie wałbrzyskim.
Go to Top