Płaciła cudzymi pieniędzmi

Płaciła cudzymi pieniędzmi

w Aktualności

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 20-latkę, która będąc pracownikiem jednego z salonów telefonii komórkowej, podczas transakcji z klientami spisywała dane personalne oraz dane kart płatniczych, a następnie dokonywała transakcji, płacąc w sklepach internetowych, nie mając praw do korzystania z rachunków bankowych. Młodocianej kobiecie za kradzieże z włamaniami na konta bankowe grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Kobieta przez kilka miesięcy wykorzystywała dane personalne zdobyte podczas podpisywania umów z klientami oraz informacje umieszczone na kartach płatniczych. Dzięki nim wprowadzała następnie kontrahentów w błąd co do swojej tożsamości i prawa korzystania z rachunku bankowego i zamawiała towary do wybranych przez siebie paczkomatów. Kobieta do całego procederu wykorzystywała także karty telefoniczne rejestrowane na nie swoje dane personalne. W końcu na policję zgłosili się pierwsi pokrzywdzeni, którzy zauważyli, że z ich kont w niewyjaśnionych okolicznościach znikają pieniądze. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu rozpoczęli działania operacyjne w celu ustalenia, kto stoi za włamaniami na konta bankowe. 20-latka w końcu popełniła błąd, który po długich analizach został wychwycony przez wałbrzyskich funkcjonariuszy. W miniony czwartek mundurowi zatrzymali wałbrzyszankę w miejscu pracy.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, z którego korzystała oszustka, a także telefon komórkowy i karty telefoniczne. W trakcie czynności przeszukania mieszkania kobiety funkcjonariusze skonfiskowali 21 przedmiotów, które 20-latka kupiła przy wykorzystaniu cudzych środków finansowych. Kobieta przyznała się do zarzucanych czynów i złożyła wyjaśnienia  Policjanci ustalają ile osób mogło paść ofiara oszustki. Pierwsi pokrzywdzeni wstępnie oszacowali straty na kwotę 4 tysięcy złotych. Za kradzieże z włamaniami na konta wałbrzyszanka może trafić za kraty więzienia na 10 lat. Prokuratura zastosowała w stosunku do sprawczyni środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top