Po naukę do Holandii

Po naukę do Holandii

w Sport

W poniedziałek Jerzy Cyrak, trener Górnika Wałbrzych, rozpoczął staż w FC Twente Enschede. W Holandii szkoleniowiec biało-niebieskich przebywać będzie do niedzieli, a zwieńczeniem pobytu w Kraju Tulipanów będzie obserwacja spotkania Twente z PSV Eindhoven.

Górnicy rozpoczęli krótką przerwę świąteczno-noworoczną. W ostatnich dniach nasz zespół prowadził Piotr Przerywacz, drugi trener, gdyż w poniedziałek staż trenerski w Holandii rozpoczął Jerzy Cyrak, a więc pierwszy szkoleniowiec wałbrzyszan. Do Enschede opiekun Górnika udał się wraz z Ireneuszem Mamrotem, a więc trenerem Chrobrego Głogów. Podczas kilkudniowej wizyty za granicą Polacy przyglądać się będą pracy Holendrów zarówno z młodzieżą, jak i pierwszym zespołem, który zajmuje 6. miejsce w Eredivisie. Nie zabraknie również spotkania z Alfredem Schreuderem, trenerem FC Twente. Jak wspomnieliśmy, na zakończenie pobytu Polacy obejrzą niedzielny mecz piłkarzy z Enschede z PSV Eindhoven.

Wydaje się, iż niedawny, zwycięski pojedynek Górnika z Limanovią był ostatnim, jaki nasi rozegrali w takim składzie osobowym. Jeśli bowiem wałbrzyszanie chcą się włączyć w walkę o utrzymanie w II lidze, to oczywiste jest, iż musi dojść do kilku zmian w kadrze biało-niebieskich. Już kilka tygodni temu miejsce w drużynie stracił Bartosz Szepeta, a tuż przed meczem z Limanovią ostatecznie opuścił Wałbrzych. Jego śladem najprawdopodobniej pójdzie Kamil Mańkowski, który obecnie przebywa na testach w jednym z II-ligowych zespołów. Wszystko na to wskazuje, iż w przyszłym roku w biało-niebieskich barwach nie zagra już Filipe, który obecnie przebywa w rodzimej Brazylii, ale po powrocie raczej będzie musiał poszukać nowego pracodawcy. W nieco innej sytuacji znajduje się Jan Rytko. Wychowankowi Baszty Wałbrzych coraz trudniej łączyć studia we Wrocławiu z grą w Górniku i w jego przypadku również możliwy jest koniec piłkarskiej przygody na II-ligowym poziomie. Choć na razie to nieoficjalna wiadomość, to niewykluczone, iż profesjonalne uprawianie piłki nożnej będzie przeszłością w przypadku coraz rzadziej wychodzącego na boisko Marcina Folca. Doświadczony zawodnik nie zamierza jednak całkowicie pożegnać się z futbolem, gdyż planuje zająć się pracą trenerską.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top