Pobili własne rekordy

Emilia Dzięcielska ze Świdnicy aż dwukrotnie stanęła na podium w Drużynowym Wieloboju Pływackim, a Jakub Borowy znalazł się w pierwszej dziesiątce zawodów pływackich, które odbyły się w austriackim Weles. Zespół UKS SVIDA w ogólnej klasyfikacji znalazł się na IV miejscu.

Mimo nielicznej grupy nasi zawodnicy nie pozostawili innym szans i aż dwukrotnie stanęli na podium. Wielokrotnie znaleźli się również w pierwszej dziesiątce. Emilia Dzięcielska zajęła I miejsce na dystansie 200 metrów stylem dowolnym oraz II miejsce na dystansie 100 metrów. Ponad to również IV miejsce na dystansie 200 metrów stylem zmiennym i 5 miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Kolega z drużyny Emilii, Jakub Borowy dwukrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce. Dzięki wspólnej pracy uczestników w ogólnej klasyfikacji wielobojowej reprezentacja zajęła IV miejsce. Druga część reprezentacji UKS SVIDA wzięła również udział w jubileuszowym 40 Międzynarodowym SpeedoMeeting , który także rozegrał się w Weles. W zawodach udział wzięły kluby z Uzbekistanu, Litwy, Białorusi, Węgier, Czech, Włoch, Łotwy, Słowenii, Niemiec , Austrii i Polski. Nasza reprezentacja liczyła trzynaście osób i w konfrontacji z zawodnikami pozostałych klubów pokazała się z najlepszej strony. Dla wielu zawodników był to pierwszy start na pływalni pięćdziesięciometrowej w tak silnej obsadzie. Zawodnicy poprawiali swoje rekordy życiowe zajmując wielokrotnie miejsca w pierwszej dziesiątce w poszczególnych konkurencjach i stylach.