Podium dla Akademii Kolarskiej SEVEN

Arkadiusz Gajdzis na 2 miejscu Ogólnopolskiego Kryterium Kolarskiego w Wieluniu.

Na starcie wyścigu w Wieluniu tradycyjnie spora część zawodników ze ścisłej krajowej czołówki.  W tym gronie Akademię Kolarską SEVEN reprezentowało 9 zawodników. W kategorii żaków Arkadiusz Gajdzis po znakomitym wyścigu zajął 2 miejsce. Od samego startu, razem ze zwycięzcą wyścigu, do którego stracił zaledwie sekundę, nadawał tempo, którego pozostali zawodnicy nie byli w stanie utrzymać i finiszował na metę ze sporą przewagą nad goniącą ich grupą. Równie wielu pozytywnych emocji przysporzyli pozostali zawodnicy, którzy walczyli do samej mety i zajęli bardzo dobre lokaty. Mikołaj Demeszuk finiszował na miejscu 17, Jakub Mazur na 21 a Bartosz Szachniewicz na 22. Wyścig w kategorii młodzików to już dłuższy dystans i znacznie szybsze tempo. Kacper Andrejczuk, Bartosz Feledyn i Przemysław Bojarski, którzy w tym sezonie debiutują w tej kategorii, tego dnia nie utrzymali tempa czołówki i zajęli miejsca poza pierwszą 30. W wyścigu juniorek młodszych Hanna Demeszuk pokazała, że jest coraz szybsza. Wystartowała z kontuzją nadgarstka, tuż po starcie mały problem techniczny a mimo to z każdym okrążeniem nadrabiała straty i wyprzedzała rywalki, nawet te z którymi do tej pory jeszcze nie wygrywała. Do szczęścia zbrakło dwóch okrążeń. W najliczniej obsadzonym wyścigu juniorów młodszych znakomity wyścig pojechał Marcin Rozmiarek. Od samego startu utrzymywał się na czele peletonu, jednak tempo które narzucono w połowie dystansu okazało się zbyt mocne i zasadnicza grupa została podzielona. Marcin po walce do samej mety finiszował na bardzo dobrym 28 miejscu. Wszyscy zawodnicy Akademii Kolarskiej SEVEN poazali się z jak najlepszej strony i zasłużyli na słowa uznania.