Podsumowali Tydzień Przedsiębiorczości

Podsumowali Tydzień Przedsiębiorczości

w Gospodarka

Uzdrowisko Szczawno – Jedlina otrzymało statuetkę Lidera Przedsiebiorczości. Nagrodę wręczono laureatowi podczas Gali Przedsiębiorczości, która odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

Galą Przedsiębiorczości w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej była również okazja do oficjalnego zakończenia Tygodnia Przedsiębiorczości w regionie wałbrzyskim. To największe na świecie wydarzenie promujące przedsiębiorczość jako postawę i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

W ramach wizyt studyjnych uczniowie szkół średnich oraz studenci odwiedzali przedsiębiorstwa, rozmawiali z ich założycielami i pracownikami. Dowiedzieli się, czym dane firmy się zajmują i co mogą zaproponować swoim potencjalnym przyszłym współpracownikom. Gala Przedsiębiorczości która odbyła się 21 listopada 2014 roku w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, była sposobnością do podsumowania efektów spotkań i Tygodnia Przedsiębiorczości. W panelu dyskusyjnym „Młodzi na start” wzięli udział przedsiębiorcy, przedstawicieli administracji samorządowej, uczelni wyższych, instytucji otoczenia biznesu. Przemawiali m.in. Prorektor ds. Dydaktycznych i studenckich, PWSZ Wałbrzych. Doc. Małgorzata Babińska oraz Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. Swoją obecnością zaszczycił Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. – Wałbrzyskie instytucje wspierają młodych ludzi którzy chcą zacząć działalność gospodarczą – podsumował Artur Mazurkiewicz w imieniu regionalnego związku pracodawców Konfederacji Lewiatan – Dolnośląscy Pracodawcy. – My także pomożemy, jeżeli młody człowiek, który chce założyć własną działalność, zgłosi się do nas – zapewniał prezes Mazurkiewicz. Lidera przedsiębiorczości wybierali wszyscy uczestnicy Tygodnia Przedsiębiorczości, czyli uczniowie i studenci, którzy brali udział w wizytach studyjnych oraz uczestnicy gali ankietami zebranymi w pierwszej godzinie trwania Gali Przedsiębiorczości. Zaszczytny tytuł najdynamiczniej rozwijającego się przedsiębiorcy z regionu zdobyło Uzdrowisko Szczawno – Jedlina S.A. Statuetkę odebrał prezes Uzdrowiska Szczawno – Jedlina, Paweł Skrzywanek. Zaskoczony podziękował za wyróżnienie i wyznał, że mimo iż nie jest wałbrzyszaninem coraz bardziej kocha to miejsce. – Wiem, że uzdrowisko to miejsce bliskie także waszemu sercu, zapraszam, przychodzcie na randki do parku obok uzdrowiska! – zachęcał. Oprócz statuetki firma Heuresis ofiarowała bon o wartości 10 tys. zł na szkolenia negocjacyjne dla pracowników zwycięskiej firmy. Na zakończenie gali uczniowie z Zespołu Szkół nr 7 w Wałbrzychu im. Komisji Edukacji Narodowej przygotowali poczęstunek dla gości.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top