Podsumowanie sezonu w Lalkach

Podsumowanie sezonu w Lalkach

w Kultura

Kolejny sezon artystyczny w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu dobiega końca… Był to czas owocny w niezwykłe wydarzenia. W listopadzie 2010 roku Teatr świętował swoje 65. urodziny, na które zaprosił znamienitych gości z całego kraju. Jubileuszowe obchody uwieczniono premierą „Balladyny" (reż. Mariola Ordak-Świątkiewicz), która okazała się nietuzinkową propozycją repertuarową dla młodzieży i dorosłych. Teatr nie zapomniał także o swoich najwierniejszych widzach, czyli o najmłodszych, dla których w marcu 2011 r. przygotował spektakl „Pinokio" w reż. Eweliny Ciszewskiej.

Sezon teatralny 2010/2011 w Lalkach to nie tylko wydarzenia stricte artystyczne, ale również zmiany dotyczące samej organizacji. Od 1 marca 2011 r. dyrektorem naczelnym i artystycznym teatru jest Zbigniew Prażmowski. Po wielu latach starań udało się sprzedać przynależny do teatru dawny Dom Aktora przy ul. Zamkowej w Wałbrzychu. W lipcu, podczas przerwy wakacyjnej, rozpoczną się w teatrze prace inwestycyjno-remontowe. Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Lalki zaadaptują Salę Prób na Małą Scenęz widownią na poduszkach. Inauguracja tzw. Sceny Na Poduszkach przewidziana jest na październik tego roku. Wśród pierwszych prezentacji znajdą się monodram dla dorosłych (występ gościnny) oraz spektakl kameralny dla dzieci.

Przez lipiec i sierpień teatr będzie zamknięty dla widzów, ale nie oznacza to, że zaprzestaje swej działalności. W sierpniu teatr wyrusza w podróż po kraju, prezentując swoje spektakle m.in. w Katowicach, Poznaniu, Zielonej Górze. Rozpoczynają się także próby do nowej inscenizacji – „Ferdynanda Wspaniałego" Ludwika Jerzego Kerna, zaplanowanej na 24 września 2011 r. Reżyserii podjęła się Lucyna Sypniewska, scenografii Jan Polívka, a muzykę do przedstawienia skomponował Krzysztof Maciejowski. Wszystkim naszym widzom życzymy pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji i zapraszamy od września na ponowne zanurzenie się w magii teatru.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Zapraszamy do teatru

W najbliższy weekend Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje aż trzy

Wyremontowali bibliotekę

Dzięki przeprowadzonym pracom w ramach projektu pn. „Nowoczesna przestrzeń Centrum Kultury –

Spektakl z Mikołajem

W niedzielę, 2 grudnia o godzinie 12:30, zapraszamy do Teatru Lalki i
Go to Top